stari de ameteala

22-03-2014
laura1995
Nu este medic/terapeut
laura1995
Buna am 19 ani si de cateva luni ma simt foarte rau :ma simt foarte obosita indiferent de cat as dormi sunt ametita parca sunt beata tin sa precizez ca nu consum alcool deloc am o stare generala proasta am palpitatii fac atacuri de panica foarte des simt uneori ca ma sufoc ca nu am suficient aer, nu pot sa dorm noaptea am un somn foarte agitat si oricat as dormi nu ma simt odihnita.miam facut analizele si la sange plamani inima etc mi sa spus ca nu am nimic nu stiu ce sa ma fac va rog ajutatima cu un sfat. Va multumesc!
5 comentarii
0
22-03-2014, ora 11:45
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Informatiile pe care le oferiti in ceea ce priveste investigatiile facute sunt prea vagi ca sa va putem ajuta. Ce analize ati facut? Poate ca nu le-ati facut pe toate cele necesare. Poate mai trebuie sa faceti ceva. De asemenea, din relatarea dumneavoastra reiese ca ati fost la cel putin trei medici. Nici unul nu v-a dat nici o solutie, nici o recomandare? Eu consider ca ar trebui sa consultati si un neurolog. Astept vesti de la dumneavoastra.
Cu stima:
dr Petre Muresan
0
22-03-2014, ora 21:26
andreea 9
Nu este medic/terapeut
andreea 9
VSH-90 ( +hernie de disc, reomatism) pot fi cauze ale VSH-ului crescut?

pt. mama in varsta de 53 de ani. multumesc.
0
23-03-2014, ora 07:16
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Da, pot sa fie. Are dureri? Hernia de disc poate fi tratata.
Eu am obtinut rezultate foarte bune prin mezoterapia homeopata.
Cu stima:

dr Petre Muresan
0
23-03-2014, ora 15:20
andreea 9
Nu este medic/terapeut
andreea 9
Da, mai apar si dureri. Problema este ca ramane anchilozata si ii amortesc degetele de la piciorul drept. Dureri de picioare are dar nu o intensitate mare dar ii sunt umflate aproape tot timpul.
Multumesc!
0
28-03-2014, ora 17:41
laura1995
Nu este medic/terapeut
laura1995
Multumesc pentru sfat. Am facut ekg radiografie plamani si analizele la sange plus urina si coprocultura. Am fost la un medic internist mi sa prescris sedocalm tonotil n, millgamma, alfa d 3 de 0.25 si magneziu b6 aspacardin toate acestea dimineata si seara. Am urmat tratamentul si pot sa spun ca mi sa mai ameliorat dar nu total. Am fost si la pshiatru iam aratat reteta care mi sa dat si la acestea mia adaugat xanax 0.25 una seara si asentra 50 mg jumstate de pastila dimineata si jumatate seara. Va multumesc mult. Va tin la curent.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce amețesc? Cele mai frecvente cauze ale amețelilor
  • Amețeala - cele mai frecvente cauze
  • Cum tratezi amețeala (vertijul, amețelile frecvente)
  • Legătura dintre amețeală și COVID-19: unul din zece pacienți infectați cu virusul SARS-CoV-2 prezintă amețeală
  • Ameţeli în timpul somnului (înainte să adormi) - cauze posibile
  • Terapia fizică poate scădea riscul de accidentare cazată de amețeală
  • Amețeala - un simptom asiciat cu un risc crescut de deces
  •