stari de voma si ameteli, frisoane

01-03-2007
gabrielplesca
Nu este medic/terapeut
gabrielplesca
Am 29 ani/femeie. De patru zile am stari de voma si ameteli, frisoane (am avut simptome de ameteala de acum doua saptamani, dar le-am neglijat). Mi-am facut toate analizele si se pare ca totul e ok. Muncesc foarte mult, in doua locuri si m-am cam neglijat in sensul ca fumam mult si mancam putin si neregulat. Ce e interesant e ca am stari de liniste, dar cand e cineva apropiat langa mine incep din nou crizele. Sa fie pe baza nervoasa, stres? P.S. Azi 01.03.07 am avut glicemia 155, nu am si nu am avut diabetici in familie. Multumesc.
7 comentarii
0
02-03-2007, ora 00:00
oana maria popescu
Identitate neconfirmată
oana maria popescu
Buna ziua. Daca analizele de laborator sunt normale si examenul clinic general la fel, poate fi util sa faceti investigatii suplimentare: ecografie abdominala, etc. Ar fi preferabil sa apelati la medicul de familie pentru un consult. Intr-adevar, faptul ca simptomele apar cand sunteti langa cineva apropiat poate indica ca simptomatologia dvs. este de natura psihologica, iar manifestarile descrise sa fie expresia somatizarii- manifestarii la nivel corporal. Pentru a fi sigura ca aceasta este situatia si ca nu exista cauze organice aveti nevoie de investigatii medicale, iar daca rezultatul acestora este normal, atunci un psihoterapeut v-ar putea ajuta. dr. Oana Maria Popescu
0
07-01-2010, ora 12:06
artemiza
Nu este medic/terapeut
artemiza
buna ziua am 47 ani si am stari de voma si ameteli am mancat pui fript cu cartofi apoi imediat mi sa facut rau ce pot face va rog.va multumesv
0
07-01-2010, ora 12:08
artemiza
Nu este medic/terapeut
artemiza
buna am stari de voma ameteli si frisoane si stare generala proasta si simnt mancarea an gat
0
07-01-2010, ora 12:12
artemiza
Nu este medic/terapeut
artemiza
buna din nou unde citesc raspunsu? va rog va multumesc
0
25-10-2018, ora 14:20
Laviniapop
Nu este medic/terapeut
Laviniapop
Buna, de 5 zile ma simt rau, greata, ameteli, frisoane si dureri de stomac.. ce ar trebui să fac in cazul acesta?
0
20-11-2018, ora 01:44
Sunt bine 88
Nu este medic/terapeut
Sunt bine 88
Buna Lavinia, ai descoperit ce este !? aceleași stări ma chinuie pe mine mai mult noaptea !
0
01-12-2018, ora 10:24
Laviniapop
Nu este medic/terapeut
Laviniapop
Buna, a fost vorba de o gastrita.. m-au tinut cam 1 săptămână jumate starile acestea..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.