Stomatologie

20-02-2018
Florinaiorga2
Nu este medic/terapeut
Florinaiorga2
Buna ziua. Am 18 ani si tin sa va zic ca acum 2 zile am fost la stomatologul meu pentru o carie. M a trimis sa fac o radiogragie dentara pe partea stanga sus si jos... Acolo erau punctele de interes.
Mi-a zis ca maseaua din partea stanga sus mi o va plomba...iar la maseaua de minte jos trebuie sa ma operez iar pentru 7 zile mi-a dat antibiotic. Dupa 7 zile mi-a zis sa revin. Diagnosticul a fost paradontita parapicala acuta sau ceva de genul... Vreau cateva detalii...iar mama mea nu e de acord cu operatia
15 comentarii
1
21-02-2018, ora 14:03
Dr. Geanina Miu
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Geanina Miu
Buna ziua,
Fara se vedem radiografia e cam greu sa spunem exact ce aveti.
In foarte multe cazul molarul de minte inferior nu are loc sa erupa complet pe arcada si atunci apar probleme la nivelul dintelui din fata si a tesuturilor din jur. In aceasta situatie este recomandata extractia.
0
21-02-2018, ora 15:37
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Buna ziua,
va rugam atasati ne si noua radiografia aici pentru a va putea spune cu mai multa precizie ce ar fi de facut.
O zi buna!
0
21-02-2018, ora 20:13
Florinaiorga2
Nu este medic/terapeut
Florinaiorga2
https://drive.google.com/file/d/1eSvqK28y7KwypcGsAcrFjywkjU4eSLcD/view
0
21-02-2018, ora 20:41
Florinaiorga2
Nu este medic/terapeut
Florinaiorga2
Am incercat sa trimit radiografia dar nu mi da voie telefonul
0
21-02-2018, ora 22:45
Florinaiorga2
Nu este medic/terapeut
Florinaiorga2
Aceasta este radiografia.
[IMG][/IMG]


[size=8pt]Powered by [URL=http://proinfrastructura.ro/poze.html]API/PUM imgur uploader[/URL][/size]
0
21-02-2018, ora 23:01
Florinaiorga2
Nu este medic/terapeut
Florinaiorga2
https://photos.app.goo.gl/ZJZSoDHfmUuZaKWu1 copiati va rog link-ul acesta pe google si va da radiografia.
0
21-02-2018, ora 23:05
Florinaiorga2
Nu este medic/terapeut
Florinaiorga2
Copiati va rog ultimul link pe google si va va da radiografia. M am chinuit un pic
0
21-02-2018, ora 23:51
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Buna seara,
maselele de minte din aceasta radiografie sunt de scos amandoua, si sus si jos.Recomandarea ce va fost data este cea mai buna cu putinta. In acelasi timp sus mai aveti o masea cu probleme. Mergeti si scoate ti maselele, nua re de ce sa va fie frica, complicatiile aduse de nescoaterea lor pot fi mai mari.
Mult succes!
0
22-02-2018, ora 09:38
Florinaiorga2
Nu este medic/terapeut
Florinaiorga2
Mie una nu-mi este frica de operatie sau de scos, ma voi duce dupa tratament, dar mama mea nu este de acord pentru ca mi-a zis ca nu crede asa ceva si ca acei "colti'' de la maseaua de minte trebuie sa pocneasca... Iar stomatologul meu mi-a zis ca molari re minte trebuie operati. Multumesc mult.
0
22-02-2018, ora 10:02
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Buna dimineata,
medicul stomatolog cu siguranta stie mai bine ce are de facut.
Efectiv nu au loc sa iasa acele masele si nici pozitia lor nu este favorabila pentru a iesi in cavitatea bucala
O zi buna!
0
22-02-2018, ora 11:19
Florinaiorga2
Nu este medic/terapeut
Florinaiorga2
Exact asta mi-a zs stomatologul meu. Dar o voi lua si pe ea cu mine sa i se eexplice multumesc. Frumos. O zi frumoasa
0
22-02-2018, ora 11:26
Florinaiorga2
Nu este medic/terapeut
Florinaiorga2
Se necesita internare sau ceva? Pot cere o anestezie totala? Pentru ca eu nuu pot suporta seringiile (sunt. cardiaca)
1
22-02-2018, ora 13:35
Dr. Geanina Miu
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Geanina Miu
Buna ziua,
Se poate face anestezie generala, dar aceste detalii le veti discuta cu medicul dvs.
0
22-02-2018, ora 14:41
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Buna ziua,
se poate face anestezie locala sau generala.
Nu este cazul de internare...
O zi buna!
0
22-02-2018, ora 21:35
Florinaiorga2
Nu este medic/terapeut
Florinaiorga2
Multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ce rol are măseaua de minte?
  • Un nou studiu arată că extracția celui de-al treilea molar are efecte pozitive pe termen lung asupra gustului
  •