Sunt depresiv ?

19-06-2015
Andrei2345
Nu este medic/terapeut
Andrei2345
Buna ziua, de fiecare data cand mergeam la medicul de familie zicea ca sunt rosu in gat..toata chestia asta s-a intamplat de cateva ori...pana l-a urma sa dovedit ca nu aveam nimic si pur si simplu ma indopa cu medicamente..am facut candida..Am citit un articol pe net de 2 luni si ma gandesc doar la cancer la gat..nu mai stiu ce sa fac..Analizele de sange au iesit ok..am fost la medic a zis ca totul e ok ca pot fi astronaut...problema e ca inca mai simt uneori ca am ceva in gat si medicul mi-a zis ca e de la stres. Ce pot sa fac? Ma uit in gat, imi vad venele si incep sa imi fac probleme...Cateodata imi revin repede cateodata mai greu.
2 comentarii
0
19-06-2015, ora 20:17
cosmin d
Nu este medic/terapeut
cosmin d
Si eu am avut aceeas problema.am luat antibiotice pt rosu in gat pana am facut o candida de toata frumusetea. Acelas lucru rosu in gat. in ultima instanta am schimbat medicul de familie.la medicul nou la prima consultatie a spus ca am o mica pareza a boltei palatine care se resimte pe nerv pana in gat.aceasta era din cauze necunoscute.am luat produse naturiste.problema cred ca sa rezolvat de lasine pt ca am fost cu ia 4 luni apoi intro buna dim disparuse
Multa sanatate
0
20-06-2015, ora 22:14
A.M.G
Nu este medic/terapeut
A.M.G
Este anxietate 100% incearca ceva natursit usor (Emocalm) daca nu este nici o schimbare trebuie sa te duci la un psihiatru.(psihologul nu stiu daca iti poate scoate asta din minte dar poti incerca e alegerea ta )
Adaugă un comentariu / răspuns

01-07-2021, ora 11:30
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Doctor online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Combinația între depresie și tulburări cognitive minore la vârstnici accelerează îmbătrânirea creierului
  • Stimularea magnetică îmbunătățește starea de spirit în cazul bolnavilor de depresie
  • Gazul ilariant, tratament pentru depresiile severe
  • Pericolele utilizării Facebook-ului
  • Terapia cognitiv-comportamentală pentru insomnia cronică
  • Medicamentul care ar putea trata depresia în mai puțin de 24 de ore
  • Depresia
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.