Sunt depresiv ?

19-06-2015
Andrei2345
Nu este medic/terapeut
Andrei2345
Buna ziua, de fiecare data cand mergeam la medicul de familie zicea ca sunt rosu in gat..toata chestia asta s-a intamplat de cateva ori...pana l-a urma sa dovedit ca nu aveam nimic si pur si simplu ma indopa cu medicamente..am facut candida..Am citit un articol pe net de 2 luni si ma gandesc doar la cancer la gat..nu mai stiu ce sa fac..Analizele de sange au iesit ok..am fost la medic a zis ca totul e ok ca pot fi astronaut...problema e ca inca mai simt uneori ca am ceva in gat si medicul mi-a zis ca e de la stres. Ce pot sa fac? Ma uit in gat, imi vad venele si incep sa imi fac probleme...Cateodata imi revin repede cateodata mai greu.
2 comentarii
0
19-06-2015, ora 20:17
cosmin d
Nu este medic/terapeut
cosmin d
Si eu am avut aceeas problema.am luat antibiotice pt rosu in gat pana am facut o candida de toata frumusetea. Acelas lucru rosu in gat. in ultima instanta am schimbat medicul de familie.la medicul nou la prima consultatie a spus ca am o mica pareza a boltei palatine care se resimte pe nerv pana in gat.aceasta era din cauze necunoscute.am luat produse naturiste.problema cred ca sa rezolvat de lasine pt ca am fost cu ia 4 luni apoi intro buna dim disparuse
Multa sanatate
0
20-06-2015, ora 22:14
A.M.G
Nu este medic/terapeut
A.M.G
Este anxietate 100% incearca ceva natursit usor (Emocalm) daca nu este nici o schimbare trebuie sa te duci la un psihiatru.(psihologul nu stiu daca iti poate scoate asta din minte dar poti incerca e alegerea ta )
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Combinația între depresie și tulburări cognitive minore la vârstnici accelerează îmbătrânirea creierului
  • Stimularea magnetică îmbunătățește starea de spirit în cazul bolnavilor de depresie
  • Gazul ilariant, tratament pentru depresiile severe
  • Pericolele utilizării Facebook-ului
  • Terapia cognitiv-comportamentală pentru insomnia cronică
  • Medicamentul care ar putea trata depresia în mai puțin de 24 de ore
  • Depresia
  •