Sunt insarcinata si de ceva timp o scurgere branzoasa insuportabila

16-10-2009
lili1990
Nu este medic/terapeut
lili1990
buna am 19 ani si sunt la prima sarcina am 11 saptamani am de cv timp o scurgere branzoasa insuportabila nu miroase dar uneori provoaca si mancarimi as vrea sa stiu dak ami afecteaza bebele mil doresc fffffffff mult, an urma cu trei ani am avut o infectie urinara si cred k din cauza asta nam ramas nici insarcinata pana acuma.ma poate ajuta cineva ?cum pot scapa de scurgere pt k tot timpul ma simt umeda desi folosesc absorbante de zi.ast raspunsurile voastre
7 comentarii
0
16-10-2009, ora 16:08
lili1990
Nu este medic/terapeut
lili1990
vad ki nimeni pe aici sami raspunda si mie si sunt angrijorata.
0
16-10-2009, ora 18:49
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
du te la doctor pentru că trebuie să ţi recomande un tratament cu ovule care să poată fi folosit în timpul sarcinii. între timp spală te, nu cu săpun ci cu lactacyd, e foarte bun (doar pentru exterior) şi ia numai lenjerie de bumbac care să nu fie strâmtă.
0
18-10-2009, ora 14:17
lili1990
Nu este medic/terapeut
lili1990
iulia te rog spune-mi ce este lactacyd?o fat mia recomandat sa merg la farmacie sami cumpar un gel
0
18-10-2009, ora 14:18
lili1990
Nu este medic/terapeut
lili1990
adica este o femeie care si ea a avut problema asta knd a fost ansarcinata
0
23-10-2009, ora 13:46
lili1990
Nu este medic/terapeut
lili1990
sall fetelor!am fost la ginegolog si mia spus k trebuia sa tratez scurgerea anainte de a ramane ansarcina dar eu nam avuto nici nu mia dat voie sai mai sp nimik.sunt niste afuriti doctorii astia ce pot face sa scap de scurgerea asta nesuferita?bine k numi afecteaza bebele
0
10-01-2010, ora 22:17
lili1990
Nu este medic/terapeut
lili1990
revin dupa cv timp cu o veste groaznica am pierdut sarcina :((((((((( la 23 de saptamani mi sa rupt apa de 2 ori si am inceput sa sangerez aveam 2 fetite a trebuie sa fac avort am trecut prin clipe de groaza clipe ce nu le voi uita niciodata, nu stiu de ce am pierdut sarcina pt k medicii miau dat o expliktie nu prea convingatoare miau sp k la 19 ani (an aprilie fac 20)sunt prea tanara sa tin o sarcina ceeia c nu cred pt k mereu vad fete de 14 ani kre au copii sanatosi ami doresc ffff mult sa fac un bebe si nu stiu dak e chiar indicat am fost sfatuita de o asistenta sa nu raman insarcinata un an, aveti grija de voi fetelor
0
02-08-2010, ora 23:10
Aluas
Nu este medic/terapeut
Aluas
Buna Lili, la 19 ani nu esti prea tana pentru a ramane insarcinata si nici pentru a o duce la capat. La varsta de 19 ani am ramas insarinata si am dus-o bine de tot pana in 9 luni. Uneori medicii nu stiu ce sa mai spuna atunci cand au dat un diagnostic gresit, ti-au prescris un medicament pe care de fapt nu trebuia sa-l iei sau pur si simplu nu stiu ce altceva sa iti zica. Dupa cum ai zis, multi dinre ei sunt incompetenti, dar exista si medici buni la noi in tara. Eu in martie am facut 20 de ani iar in aprilie am nascut un baietel perfect sanatos. Asculta momentan sfatul asistenti, astepta un an si pe urma mai incearca. Si eu am avut pe timpul sarcinii o micoza urat mirositoare si mancarimi permanente. L-am infestat si pe sotul meu, dar la indicatiile unui ginecolog privat am folosit canesten gin 3 iasr in 3 zile nu am mai avut nimic. Regret nespus pierderea suferita, sper doar sa te faci bine si sa te ti tare. Eu una nu stiu ce as face daca baietelul meu ar patii ceva.Multa forta si incredere in tine!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Secreție vaginală infectată - gravitate în funcție de agentul patogen
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  • Secreții vaginale anormale în sarcină
  •