Sunt motive de ingrijorare ?

27-11-2020
armina
Nu este medic/terapeut
armina
Buna ziua.
Acum trei zile, seara, dupa vizionarea unui film, cand m-am sculat de pe canapea, am simtit dureri puternice in spate, amplificate de miscare, inclusiv in pat nu imi gaseam locul.M-am gandit mult ce ar fi putut declansa situatia asta, poate , nu stiu sigur, am pus niste rufe la uscat, afara, si posibil sa fi fost putin transpirata , totul a durat cateva minute.Durerile era pe lateral, stanga, dreapta, puncte de durere localizate aproape de coloana.S-au ameliorat fara medicatie, dar exista inca, tot la miscari( aplecari de ex ) sau inspiratie foarte profunda, voluntara - cand respir normal - NU-.
Nu tusesc, nu ma doare in piept , nu fac febra, au aparut doar dureri de mijloc, omoplati folosesc destul de mult timp la calculator, cu aceste dureri, , ma descurc " cum pot, antiinflamatoarele le suport greu.
Ma deranjeaza durerea resimtita la inspiratia voluntara, volum maxim - cand ar trebui sa ma ingrijorez, la ce simtome ?
Multumesc.
1 comentarii
0
03-01-2021, ora 01:43
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Dacă nu a trecut durerea, vă recomand să mergeți să faceți investigații și un tratament pentru coloana vertebrala.

dr Petre Mureșan
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durere de plămâni - ce trebuie să știi
  •