Tahicardie - cum se poate vindeca?

09-08-2011
DenysRom
Nu este medic/terapeut
DenysRom
Salut tuturor ma numesc Denys am 18 ani si am niste probleme si mi-ar place daca mi-ar raspunde cineva la ele am o tahicardie eram pe 9 februarie pe terenu de fotbal mam jucat fotbal si m-am asezat pe banca si dintr-o data a inceput sa-mi pulseze tare inima.. am ajuns la urgenta si medici mi-au zis ca am tahicardie vovulopatie ceva de genu si mi-a recomandat sa iau pastile SUMIAL sa iau 3 pe zi daca aveti niste idei cum se vindeca astept raspunsu vostru Multumesc !
4 comentarii
0
10-08-2011, ora 15:40
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Trebuie sa scrii exact ce e mentionat ca diagnostic pe biletul de la urgente..Ai avut in copilarie internari in spital ? Reumatism ? Iti amintesti ca ai facut luni de zile injectii ?Trebuie sa faci un serios control cardiologic, ecocardiografie, ca sa vezi despre ce e vorba.Pana atunci nu mai practica nici un fel de sport, nu mai fa efort fizic mare, nu fuma, nu consuma alcool si nu pierde noptile.e periculos...Deci prezinta-te cat mai repede la cardiolog, medicamentul pe care-l iei nu te va vindeca, te ajuta doar partial.
0
12-08-2011, ora 05:04
DenysRom
Nu este medic/terapeut
DenysRom
Iti multumesc foarte mult pentru raspuns... eu de mic nu am avut nimik dar mama mea are ceva cu glanda tiroida si eu nu am avut nimik pana sa vin in spania de la 14 ani mi-au zis ca am TAHICARDIE de gradu 2 ceva de genu dar ii o Tahicardie tare rara si ma simt obosit mereu cateodata imi accelereaza inima tare si etc de moment sunt in spania si intradevar am facut si injecti cand eram mic.. daca Dumneavoastra aveti un cabinet in romania sau ceva mar interesa foarte mult pentru ca medici de aicea sunt cam slabi are tot feluri de aparate dar degeaba.. am fost si in madrid miau zis ca am o pata pe inima nu stiu ce sa mai cred - vreau sa imi dati detali daca vreti despre niste cabinete bune de control de TAHICARDIE va Multumesc in continuare
0
14-08-2011, ora 20:36
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Cand vei veni in tara adu cu tine hartiile de la controalele medicale facute in Madrid si mergi la un cabinet particular de cardiologie intr-un centru universitar, cel mai aproape de zona unde locuiesti.Eu sunt medic de familie, nu ai nevoie de mine ci de un cardiolog bun.Apoi, cand ai rezultatele imi mai poti scrie daca ai nelamuriri.Sa nu mai faci deocamdata sport.
0
16-08-2011, ora 23:17
DenysRom
Nu este medic/terapeut
DenysRom
Ok perfect ! eu pe 31 ajung in Tara si aduc toate hartile si sper sa rezolv ceva daca nu mai mia ramas sperantza in D-ZEU alceva mai nimik..ca deja mam saturat sa nu mai pot face efort si sa stau toata ziua ca mor de ciuda cand tovarasi mei joaca fotbal si eu nu pot va multumesc pentru sfaturi si pentru tot va ramas dator Salutari in continuare si sa aveti multa Sanatate
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: