test hiv

72 comentarii 1 2 3
0
09-03-2019, ora 07:19
Freydy
Nu este medic/terapeut
Freydy
Daca ar avea HIV la-s putea lua printr-o singura penetrare fara prezervativ?
0
09-03-2019, ora 12:34
Freydy
Nu este medic/terapeut
Freydy
Mi-au aparut si stările febrile in diminata asta pana la ora asta. Am nevoie de cineva sa v cu mine.
0
12-03-2019, ora 08:13
Freydy
Nu este medic/terapeut
Freydy
Buna ziua ieri am avut o zi mai buna.
Am aflat si rezultatul HIV 1 si 2 persoanei cu care avusesem contact este negativ. Dar voi merge si eu maine sa il fac si eu.
Si lucrul acesta nu se va mai întâmpla vreodată în viața mea. Credeti nu credeti am 41 de ani si a fost ptr. prima dată de când m-am căsătorit ca am dat pe dealuri ca porcul.
1
12-03-2019, ora 11:46
John 55
Nu este medic/terapeut
John 55
Buna ziua .
In urma cu un an jumătate am avut un contact sexual oral neprotejat după care am fost si mi am facut analizele la 3 luni la 6 luni si la 1 an si 2 luni toate negative. Pe lângă hiv am facut si altele.
Mentionez ca am avut toate simptomele hiv.
Pot sta linistit?-
0
12-03-2019, ora 12:17
Freydy
Nu este medic/terapeut
Freydy
Din ce am citit de la altii eu cred ca da
0
12-03-2019, ora 18:21
GHHG
Nu este medic/terapeut
GHHG
Buna ziua...ca raspuns la framantarile dvs...si eu ma aflu intr-o situatie similara, toate simptomele hiv (slabit 7 kg, alergie, febra, diaree persistenta luni de zile, dureri articulare/musculare etc). Din cate m-am informat, testele performante de generatia a 4 a cauta si antigena P 24 iar cand acesta scade sub o valoare critica ar trebui sa apara anticorpii. Acum, eu am facut si un test de imunitate unde Igg ul este sub limita normala cu putin, apoi am facut o analiza mai avansata de limfotipare (evaluarea nr celule albe pe categorii) aici Cd4 sunt intacte (la limita superioara) insa cd8 peste limita cu 30 % (adica semnifica o infectie curenta) iar celulele B cd 19 (care sunt responsabile de anticorpi) sunt scazute spre limita inferioara! In aceste conditii eu ma intreb daca exista situatii in care organismul nu produce suficienti anticorpi pt a fi detectati?! In sa atunci, cd4 ar trebui sa fie scazute, sau p 24 prezenta la teste.am facut o groaza de alte analize de infectii toate in regula. Ar mai putea fi ceva: v-ati gandit ca exista mai multe tipuri de hiv 1? M, N, Osi P. La synevo din cate m am informat se verifica si M, O si N cred (dar N nu sunt sigur) dar P sigur nu (cu toate ca au fost doar cateva cazuri la nivel mondial. Poate e vd de o astfel de infeectie...sau..hiv 2 poate produce anticorpi mai tarziu si nu stiu daca are antigen p 24. ce parere aveti?! Am citit ca sunt unii aici care au simtome dupa un an sau mai mult...vedeti ca poate si voi aveti scazuta imunitatea adica celulele B nu T..si de aici simptomele...dar care poate fi cauza?!
0
14-03-2019, ora 14:26
Freydy
Nu este medic/terapeut
Freydy
La homeeucograma mi-a ieșit:

CHEM 36, 3 g/dl 32- 36 g/dl

RDW-CV 11, 2 % 11, 5 - 14, 5 %

MA simt leșinat la stomac, nu am dearee dar sunt un pic amețit. Uneori cu stări de greață.
În rest toate analizele sunt bune.
Sunt la exact a 4 a săptămână de la posibila infectare.
Nu am alte stări.
Am făcut testul HIV 1 si 2 este negativ.
Am pus persoana cu care am avut contact sa faca si ea testul HIV 1 si 2 si la ea este negativ.
0
29-03-2019, ora 21:40
Freydy
Nu este medic/terapeut
Freydy
Salutare comunitate.
Sunt in a 43-a zi de la posibila infectare.
Recunosc e o grija in plus in fiecare zi. Nu e ușor să trăiești cu asa ceva In gand. Te culci si te scoli dim. tot cu acelaș gand.
Nu am nici o sintoma nu am ganglioni umflați ce am am la cap gândul că a-si avea acest virus. Am facut doua teste Rapide h..1 si 2. Sunt negative. La sfilis la toate hepatitele posibile sunt negativ. Ce ma pus sa fac este acel HPV din sânge. E adevarat, tipa avea HPV pe doua tulpini pozitive. Dr. mi-a spus sa fac acea analiza la HPV ca e posibil sa fi luat acea tulpina care face cancer laringian e vreo 320 ron.
In rest sunt cu psihicul prastie.
Analizele mi-au ieșit bine toate la imunitate.
0
07-04-2019, ora 20:39
Freydy
Nu este medic/terapeut
Freydy
Ma dor picioarele îngrozitor.musculare slabiciune in ele. In rest nimic Sunt in a 7 saptamana de la posibila infectare.
0
08-04-2019, ora 09:18
John 55
Nu este medic/terapeut
John 55
Nu ai nimic
0
08-04-2019, ora 13:04
Freydy
Nu este medic/terapeut
Freydy
Crezi?
0
27-04-2019, ora 11:18
Freydy
Nu este medic/terapeut
Freydy
Salutare comunitate sunt in a 10-a saptamana de la posibila infectare. Am scăpat de stresul care ma termina si anume Anxietatea.Ma gândeam mereu ca ași putea fi infectat. Am luat tratament Sanax si am depășit momentul. Asta nu inseamna ca nu ma tem. Incerc sa ma controlez. Nu am avut nici un sintome de cand am scapat de anxietate. Tot ce ia ce citeam pe net gândeam si imi induceam starile.
Speram sa fie bine. Am 3 teste negative H-1 si 2. la fel si persoana cu care am avut contact 2 teste neg. Ar mai fi unul la 3 luni de facut. Si poate mai facem si alte teste suplimentare.
Sanatate tuturor.
Nu e confortabil sa stai in acest stres.
Adaugă un comentariu / răspuns
72 comentarii 1 2 3

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.