tiroida autoimuna
buna seara, am o nelamurire, am facut toate analizele la tiroida, toate in limite normale, la ecografie tiroida este hipervascularizata si marita, lob drept 54/13/15 iar lob stang 54/15/16, iar istmul4/20, am primit doar antioxidanti, este corect diagnosticul? multumesc
2 comentarii
revin, diagnosticul de tiroidita autoimuna este corect? la cele scrise mai sus.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 1tiroida
- 6Analize de sange pt hormoni tiroidieni
- 4Tiroida
- 4Tiroida de trei ori mai mare fata de cantitatea normala
- 3interpretare analize tiroida
- 3o problema cu tiroida
- 2Analize tiroida bune?
- 3tiroida nodulara
- 13Probleme TIROIDĂ ?
- 1tiroida
- 0Endometrioza, Tiroida autoimuna, Boala LYME.(imunitate scazuta)
- 12operatie nereusita de tiroida
- 0Tiroida si sarcina
- 1tiroidita autoimuna cu formatiune nodulara 1, 2 mm
- 3Rezultatul in urma operatiei de tiroida
- 17De unde stiu ca am glanda tiroida marita?
- 2probleme cu tiroida
- 4Analiza tiroida autoimuna
- 2Hipertiroidism
- 0Operație tiroida
Mai multe informații despre: Tiroida
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
- Hipertiroidism
- Hipotiroidism
- Tireotoxicoza
- Boala Basedow-Graves-Parry
- Gușa multinodulară toxică
- Tiroidita autoimună Hashimoto
- Disfunctia tiroidiana indusa de amiodarona
- Cancerul tiroidian
- Tiroidita postpartum
- Tiroidita fibroasa (Tiroidita Riedel)
- Tiroida
- Tiroida mărită se poate observa - cum îți dai seama
- Tiroida
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: