transpiratie...

09-08-2007
gh0st
Nu este medic/terapeut
gh0st
am o problema.nu transpir excesiv dar la maxim o jumate, , o ora dupa ce fac un dush sau baie...corpul incepe sa emane un miros de transpiratie si nu vad dc...fac dush si de 3 ori pe zi si tot degeaba.si nu transpir mai deloc...ajutatima...multumesc
7 comentarii
0
09-08-2007, ora 00:00
giana
Nu este medic/terapeut
giana
Pot sa-ti recomand o lotiune de corp care s-ar putea sa-ti fie de folos, dar tu cu ce sapun te speli?Folosesti vreun deo antiperspirant?Ai facut anul acesta macar o detoxifiere a organismului?
0
09-08-2007, ora 00:00
gh0st
Nu este medic/terapeut
gh0st
am tot schimbat sapunurile si mam saturat de deo antiperspirant...credema...ma dau dar degeaba.cum se numeste lotiunea?
0
09-08-2007, ora 00:00
giana
Nu este medic/terapeut
giana
este aloe body lotion, marca herbalife, insa fa-ti o detox.a orgnismului
0
14-08-2007, ora 00:00
Nu este medic/terapeut
De anul trecut de cand am invatat pentru bac am transpiratii reci si sunt foarte palid.Am facut analize medicale: la sange, radioscopie la stomac, ecografie la ficat, la rinichi.Mi s-a spus ca am bulbita edematoasa.Am luat tratament dar aceleasi simptome le am, adik greata (circa 2 min apoi nu mai am apoi iar si iar...), traspiratii, paliditate(in special dimineata cand ma scol).In general ma simt de parca traiesc pe alta lume. Va rog sa ma ajutati!Va multumesc anticipat!
0
14-08-2007, ora 00:00
giana
Nu este medic/terapeut
giana
Nu stiu daca te pot ajuta, nu sunt medic sunt consultant de nutritie si lucrez in cadrul unei comp.de renume mondial.Hai sa vorbim pe mes si sa-mi dai mai multe detalii-
0
15-08-2007, ora 00:00
Nu este medic/terapeut
Oricum, tot sunt nevoit sa ma duc la un medic, multumesc.
0
26-01-2008, ora 00:00
sailina
Nu este medic/terapeut
sailina
BUNA! Am si eu o intrebare..sotul meu transpira f mult noaptea si nu stiu de la ce..mentionez k de 2 sapt este racit si ia modafen.sa fie de la medicament?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce unii oameni transpiră mai mult decât alții
  • Remedii și sfaturi pentru transpirația abundentă, exagerată
  •