transpiratie nocturna

28-04-2009
giorgios
Nu este medic/terapeut
giorgios
Buna ziua,

In loc de erectia nocturna m-am trezit, mai nou, cu transpiratia nocturna:)

Am avut o raceala usoara timp de 2-3 zile. Dupa ce am scapat de raceala am observat ca am ramas cu ceva sechele adica transpir foarte abundent noaptea. La inceputul problemei (dureaza cam de-o saptamana situatia) simteam si o lipsa de energie in corp (pe care am pus-o pe seama oboselii acumulate peste zi) si o senzatie de usturime a ochilor, plus o senzatie de frig (desi in casa as putea spune ca era destul de cald).

Intrebarea mea este de unde pot aparea simptomele descrise mai sus?

George
2 comentarii
0
28-04-2009, ora 11:21
danabv
Nu este medic/terapeut
danabv
Aceste simptome sunt caracteristice unei boli de plamani. Luati-va temperatura dimineata si seara, este posibil sa aveti 37, 2-37.5. Mergeti la medicul de familie, el va va da un sfat bun, probabil va va da trimitere la un pneumolog si va va indica sa faceti o radografie pulmonara.
Multa sanatate!
0
29-04-2009, ora 08:51
giorgios
Nu este medic/terapeut
giorgios
Draga Mihaela,
Nu fumez, locuiesc in Piatra Neamt, unde exista un aer minunat, nu sforai si stau bine si la alte capitole. A aparut chestiunea descrisa de mine ieri si am intrebat de curiozitate inainte de ma duce la medic poate cineva vrea sa-mi spuna cate ceva. Recomandarea ta este ceva de genul ce intreb eu si ce-mi raspunzi tu:))
Oricum mersi pentru recomandare. O zi super!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Bufeurile și transpirațiile nocturne cresc riscul pentru un eveniment cardiovascular
  • Febră și transpiraţii nocturne - cauze, diagnostic, tratament
  • Transpirația nocturnă ar putea dezvălui severitatea apneei în somn
  •