Tratament de canal.

13-08-2018
MH1995
Nu este medic/terapeut
MH1995
Buna ziua, acum 2 saptamani am inceput un tratament de canal la un premolar de sus. Am platit 300 de lei la inceput pentru toata lucrarea (tratament 2 canale + coroana). Medicul dentist mi-a spus sa mai fac o radiografie pentru a vedea daca e totul ok. Azi, dupa analizarea radiografiei mi-sa spus ca tratamentul a esuat si nu se mai poate salva, trebuie extras...
Vreau sa intreb daca exista vreo sansa sa primesc suma platita pentru tratamentul de canal inapoi.

Multumesc.
3 comentarii
1
14-08-2018, ora 07:52
Dr. Geanina Miu
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Geanina Miu
Buna ziua,
Aceasta discutie trebuie sa o purtati cu medicul dvs.
1
14-08-2018, ora 09:12
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Buna ziua,
Discutati acest aspect cu medicul dumneavoastra.
O zi buna!
1
17-08-2018, ora 20:08
Dr. Emanuela Brebenel
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Emanuela Brebenel
As mai cauta o opinie, in locul dvs...înainte să decideți ceva ireversibil, cum ar fi extracția. Un Endodont, sau un medic axat pe tratamente de canal. Nu cred că veți recupera banii, ideea e sa recuperați dintele, totuși.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: