Tratament hernie de disc
Buna ziua! Momentan sunt plecat in Germania si am nevoie de un tratament pentru inceput de hernie de disc pana ce ajung in tara. Lucrez pe santier si in urma unor ridicari ma doare foarte tare soldul stang si am momente cand de la durere mi se instramba coloana ca si cum as paraliza. Ce as putea lua ca sa nu mai simt durerea ?
1 comentarii
Sa luati ceva sa mascati durerea si sa continuati sa munciti este cel mai rau lucru care il puteti face. In cazurile acute durerea are caracter protectiv, cu alte cuvinte organismul va protejeaza de anumite miscari periculoase prin producerea durerii
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 2hernie de disc grava?
- 2sunt 20 de ani si sunt operata de curand de hernie de disc.va rog un raspuns
- 23operat de hernie de disc
- 9Hernie de disc L4-L5
- 6acum 3 ani am fost diagnosticata cu 2 hernii de disc si totodata operata la coloana L4-L5
- 3Hernie de disc
- 1hernie de disc si dureri de cap
- 0Hernie de disc L5 - S1 cu iritatie radiculara S1 dreapta
- 0Parestezii jumatatea stanga a corpului
- 1hernie de disc
- 0hernia de disc
- 0hernie de disc recidiva
- 0sarcina dupa o operatie de hernie de disc
- 4Problema post-operatorie
- 0Dureri puternice la laba piciorului dupa operatia de hernie de disc.
- 1hernie disc fizioterapie
- 1Hernie de disc mediana
- 0Hernie de disc!! exista iarăși posibilitatea sa apară iarăși??
- 1Durere de spate de la deborduri discale lombare
Mai multe informații despre: Hernia de disc
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: