Tratament naturist vegetatii veneriene?

29-10-2008
adrian56
Nu este medic/terapeut
adrian56
As vrea sa stiu va rog daca exista un tratament naturist pt vegetatii veneriene avand in vedere ca am fost deja tratat o data cu laser dar aceasta interventie e destul de dureroasa!Vreau un tratament naturist eficient, si sa stiu daca poate functiona avand in vedere ca dimensiunea negilor nu e tocmai mica!
14 comentarii
0
29-10-2008, ora 16:30
Dr. Bociu Crina
Obstetrica-ginecologie, Londra
Dr. Bociu Crina
şî eu caut ceva.. dacă afli zi şî mie. pe vremuri cică se recomanda isoprenosine pastile... eu iau echinaceea acum
0
29-10-2008, ora 23:31
adrian56
Nu este medic/terapeut
adrian56
si functioneaza echinaceea asta? eu nu vreau sa mai aud de laseru ala ca e dureros tare :(
0
30-10-2008, ora 13:28
Dr. Bociu Crina
Obstetrica-ginecologie, Londra
Dr. Bociu Crina
sper... că nici eu nu vreau laser :((.
0
29-11-2008, ora 00:54
godfather04
Nu este medic/terapeut
godfather04
da functioneaza echinacea, si eu am luat si pot sa zic ca e bine acum ! depinde si de corpul tau, de imunitatea ta.oricum e bine sa te tratezi, iar corpul tau va invata pana la urma virusul si il ca controla!
0
13-12-2008, ora 09:25
costachemihaela
Identitate neconfirmată
costachemihaela
echinacea si isoprinosine, ajuta ca organismul sa lupte impotriva virusului, dar daca ai deja leziuni ele trebuie distruse, prin diferite metode., de exemplu cu laserul cum ai spus tu.
0
29-12-2008, ora 17:08
cornelin
Nu este medic/terapeut
cornelin
buna ziua cu respect am si eu o intrebare aceeasi echinaceea este buna si pentru negi genitali? sper sa imi puteti raspunde, multumiri anticipate
0
01-01-2009, ora 11:56
costachemihaela
Identitate neconfirmată
costachemihaela
Echinaceea este un imunostimulant care ajuta organismul sa lupte impotriva virusului care determina vegetatiile veneriene.
0
01-01-2009, ora 13:12
cornelin
Nu este medic/terapeut
cornelin
+multumesc ptr raaspuns, ar nu sunt lamurit inca pentru ca nu detin prea mule informatii. aceste vegetatii sunt acei negi?.se poate ajunge la disparitia lor prin cura cu echinacea insotita de isoprinosine sau alt medicament
multumesc anticipat
0
03-01-2009, ora 22:56
godfather04
Nu este medic/terapeut
godfather04
vegetatiile veneriene apar din cauza ca esti infectata cu virusul HPV.isoprenosine si echinaccea ajuta la cresterea imunitatii impotriva virusului care nu il omoara doar il mentine sub control, virusul o sa il ai pt totdeauna.corpul doar se obisnuieste cu el si il stopeaza, dak ai deja vegetatii veneriene ele trebuie cauterizate cu solutii chimice, cu laser, etc.
0
04-01-2009, ora 00:00
cornelin
Nu este medic/terapeut
cornelin
din cite am inteles si tu ai avut vegetati ai facut electrocauterizare? daca da spunemi te rog la ce dureri sa ma astept si cam cit dureaza vindecarea ranilor. am inteles ca vegetatiile pot fii si invizibile ochiului.pe acelea cum le decoperi ?
multumesc pentru raspuns
0
05-02-2009, ora 18:17
cornelin
Nu este medic/terapeut
cornelin
am facut electrocauterizare in momentul de fata nu ma doare nimic dar am o stare super nasoala din cauza frici , doctorul la care am fost mia spus ca nu este nimc grav si ca sunt si ma rele dar ce este ciudat ptr mine este ca nu mia datnici un tratament nu stiu ce sa spun sungurul lucru care mia dat este un unguent FUCIDIN CREMA 2% oare este normal?
0
09-02-2009, ora 17:18
godfather04
Nu este medic/terapeut
godfather04
si mie mi-a dat fucidin...dar ca sa fiu sincer nu prea mi-a ajutat la nik...e bine ca le-ai cauterizat.incearca sa iti cresti imunitatea, la baieti nu e chiar asa crav virusul, corpul o sa se obisnuiesc cu ele si o sa dispara, dar ia mereu pentru imunitate, si dak mai ai condiloame extirpeaza-le
0
09-02-2009, ora 18:35
cornelin
Nu este medic/terapeut
cornelin
recomand tuturor sa apeleze la electro cauterizare, dureri zero , simtiti nicte mici usturimi in prima zii asta este tot, fara experimente care cresc si cheltuielile. electrocauterizare fara dureri ieftin si rapid succes la toata lumea
0
03-06-2009, ora 21:00
silvana76
Nu este medic/terapeut
silvana76
sotul meu are vegetatii veneriene. a facut aplicatii cu condilyn, a luat septilin si isoprenosine, dar problema reapare dupa 2-3 saptamini din nou. credeti ca electrocauterizarea va avea rezultate mai bune? poate sa imi recomende cineva un meic bun in bucuresti care sa se ocupe de aceasta problema? va multumessc pentru raspuns.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: