Vegetații veneriene

08-07-2021
Casandra20
Nu este medic/terapeut
Casandra20
Buna ziua! De curand am fost la medicul ginecolog pentru o vaginită mixtă și mi s a spus ca din cauza infecției s au dezvoltat niște vegetații pe care le am tratat ulterior cu condyline și isoprinosine. Nelamurirea mea este dacă sunt infectata cu hpv, deoarece doamna doctor nu mi a spus și nici nu m am testat. In urma PAP, nu s a depistat nimic in neregula.
Va rog mult, astept un răspuns.. Menționez ca nu am avut contact sexual neprotejat in acea perioada
1 comentarii
0
08-07-2021, ora 06:15
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Buna ziua! Faceti genotiparea HPV ca sa aflati daca aveti HPV cancerigen. HPV-ul se ia cu tot cu prezervativ prin simpla frecare a zonelor genitale. Daca aveti HPV care provoaca vegetatii ar trebui sa faceti si genotiparea HPV sa vedeti daca aveti HPV cancerigen.
Adaugă un comentariu / răspuns

23-11-2021, ora 13:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Ginecolog sau Urolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.