Tratament paradontoza

26-04-2021
haoma
Nu este medic/terapeut
haoma
Buna ziua, acum vreo 4 ani a inceput sa mi se innegreasca un incisiv(aveam plombe la toti cei 4 dinti din fata).Conform radiografiei de atunci doctorul meu stomatolog m-a trimis la Bucuresti(eu fiind din Bacau) unde mi s-a facut o rezectie apicala si chiuretaj la cei 2 dinti din fata plus aditie de os.Apoi mi-a pilit 4 dinti si mi-a pus lucrare.Dupa un an dintii au inceput sa se miste usor(paradontoza) si m-am dus la o super doamna dr.care mi-a facut detartraj si chiuretaj la toti dintii in anul 2019.In contextual pandemiei in anul 2020 am fost doar la un detartraj si la o sedinta laser impotriva paradontozei(noiembrie 2020).De atunci lucrurile s-au cam inrautatit...s-a format foarte repede tartru iar in momentul de fata mi s-a umflat si am abces la dintii din fata pt care am inceput sa iau augmentin.Nu stiu pe viitor daca as putea sa imi pun implant la dintii din fata sau sa ma ajute cineva cu un tratament efficient impotriva paradontozei….sau poate este nevoie iar de chiuretaj.Multumesc.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomanda un stomatolog sau cauta unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.