tratamente naturiste!

31-10-2008
alf66
Nu este medic/terapeut
alf66
Sunt una din mamicile multumite de modul in care copilul meu - de 6 ani- a reactionat, in sfirsit! pozitiv la un tratament. dupa 3 ani de medicamente si 'bilbaieli medicale"!
De cca. 3 ani tot racea, putin, apoi viroza, bronsita, si brusc pneumonie! -fara febra...
Pt. ca nu a fost diganosticata si tratata cum trebuie, acum are ASTM BRONSIC.
Are tratament sub obsrevatie 6 luni, il dadeam de cca. 2 luni fara nici un rezultat...
Am gasit insa tratamentul cu SUCURILE BIOTTA, mai exact pt. aceasta afectiune; a trebuit sa-i fac o combinatie cu BREUSS(care trateaza si cancerul-chiar la 3 prietene de-ale mele!)+sucul de SOC CU TRANDAFIRI, tot de la Biotta. In paralel ii dadeam in continuare tratamentul pt. astm, medicamentos. Dar a fost prima data in 3 ani! cind, dupa doar 4-5 zile de sucuri copilul a inceput sa nu mai tuseasca, dupa 7 zile am avut curaj si am redus doza medicamentelor la jumatate(in urma consulatiei medicale). Doctoritei inca nu i-am zis ca merg in paralel cu acest tratament. Ii voi dovedi dupa 2 luni, ca se poate si altfel!!!
COPILUL MEU, DUPA 3 ANI POATE SA MEARGA CU TROTINETA, POATE SA TIPE, SA RIDA FARA SA MAI FACA NICI O CRIZA!
De cca. 3 sapt. am inceput sa cred ca exista leac pt. orice boala!
2 comentarii
0
08-11-2008, ora 11:49
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Sucurile Biotta sunt FANTASTICE, consumati in continuare si nu veti regreta!

Numai Bine!
0
13-05-2009, ora 14:13
belloni
Nu este medic/terapeut
belloni
Sistemul imunitar este responsabil de producerea tuturor bolilor din organism. De exemplu sunt multe suplimente alimentare naturiste care cresc imunitatea. Dar putini stiu ca atunci cand sisemul imunitar este prea activ ataca propriul organism si astfel apar artroza, durerile de articulatii etc. Atunci cand sistemul imunitar este slabit nu mai poate lupta impotriva factorilor externi, bacteriilor, microbilor si astfel apar cancerul, infectiile etc. Pe piata mondiala exista un singur supliment care regleaza imunitatea in functie de starea in care se afla. Aceste suplimente, pentru ca de fapt sunt mai multe, au la baza ceea ce se cheama factori de transfer.
Factorii de transfer sunt mici molecule care transmit informatii imunitare, consolidand si oferind inteligenta sistemului imunitar, oferindu-i capacitatea de a recunoaste si de a distruge virusi, bacterii, paraziti, ciuperci si celule canceroase.
Sistemul imunitar este responsabil pentru apararea organismului nostru impotriva oricarei amenintari iar daca ii mentinem inteligenta si puterea, putem preveni multe boli care adesea sunt incurabile.
Factorii de transfer sunt un sistem de mesagerie imunologica extrem de eficient, formati din mici lanturi de peptic compuse din 44 de aminoacizi. Au fost proiectati de natura pentru a transfera informatii de imunitate.
Acesti factori de transfer au fost extrasi din colostru bovin cu ajutorul unui filtru biochimic.
Daca doriti sa aflati mai multe si poate sa consumati acesti factori de transferi, o puteti face intrand pe www.transfer-pentru-viata.ro. Eu si familia mea consumam aceste produse si ne simtim din ce in ce mai bine. Ce pacat ca nu au fost descoperiti si sintetizati mai devreme!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.