tremor, ametealam diferite simpotome

04-07-2017
anonimwvw
Nu este medic/terapeut
anonimwvw
De vreo 2 luni am inceput sa am asa un tremor in tot corpul, ameteala si cateodata vedere incetosata. Am fost pe la o gramada de medici, Neurolog (care in urma unui CT, EEG si doppler pe carotide a zis ca nu am nimic), cardiolog (care dupa EKG si alte investigatii specifice) a spus ca nu am nimic, ORL care mi-a zis ca ar fi urechea interna putin afecata si ca as putea avea vertij (dar sunt ametit doar cand stau in picioare, nu si cand stau jos)...Am facut analize de sange, Mg, Ca, iesind normale. A iesit putin proteina C reactiva mare, nivelul de referinta fiind de 0.5 iar eu am 0.53 iar VSH mi-a iesit 10 in conditiile in care nivelul de referinta maxim este 10. Am fost si am facut chiar si un CT la cervicala dar mi s-a spus ca ametelile nu vin si starea mea nu vine de acolo. Ce ar putea sa fie ? Precizez ca parca imi tremura muschii ca si cum ar fi niste spasme musculare.iar picioarele si mainile mi le simt mereu calde, incinse.Ce ar putea sa fie ? Multumesc
1 comentarii
0
20-09-2017, ora 22:29
Camilla Munteanu
Nu este medic/terapeut
Camilla Munteanu
Sa stii ca ar putea fi o spasmofilie. E o conditie pe care nu multi doctori o recunosc ca boala din cauza diagnosticului ce se pune greu. Chiar daca spasmofilia este o pierdere de calciu ce se produce pe o perioada scurta de timp, analizele calciului ionic pot iesi normale. Eu iti recomand sa iei calciu frecvent in lunile cu r ca nu strica nimanui, iar daca simptomele se amelioreaza asta a fost cauza.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.