tulburare emotiva

02-07-2008
cris cris
Nu este medic/terapeut
cris cris
sotul meu are 23 de ani si suntem casatoriti de11 luni.aseara am descoperit ca in copilarie a suferit de tulburari emotive si a luat tratament.acum este normal.poate aparea aceasta stare ?ne va afecta copilul care sper sa fie curand?
4 comentarii
0
02-07-2008, ora 00:00
andora
Nu este medic/terapeut
andora
Ce inseamna tulburari emotive?Aveti si alte cazuri de boli psihice in familie ? daca da ar fi bine sa stii ce.Este posibil sa reapara si daca a fost o boala psihica factorul ereditar ar putea influienta un eventual copil Afla mai multe
0
02-07-2008, ora 00:00
cris cris
Nu este medic/terapeut
cris cris
mersi de raspuns.sincer imi este f rusine sa vb despre asta.eu sunt si eu pe tratament de antidepresive si aseara am gasit scris in carnetul lui de sanatate ca si el a avut probleme si sunt ff speriata nu mai stiu cum sa ma port cu el.sa discut cu el sau cu mama lui fara ca el sa stie?
0
03-07-2008, ora 00:00
andora
Nu este medic/terapeut
andora
In primul rand nu are de ce sati fie rusine.Psihicul face parte chiar daca nu anatomic din noi la fel ca oricare alta parte a corpului si nu trbuie neglijata.Ce scria in carnetul de sanatate? tu de ce iei antidepresive ?Oricum cea mai proasta solutie ar fi sa discuti pe la spatele lui ar trda lipsa de incredere.Si oricum poartate normal Faptul ca a avut probleme nu shimba cu nimic raqportul lui fata de tine o discutie ar trebui sa aveti
0
24-07-2008, ora 00:00
lore71
Nu este medic/terapeut
lore71
Draga Cris-Cris,
sunt de acord cu Andora:in nici un caz nu e indicat sa discuti de spre el dar nu de fata cu el.Iar daca si tu iei antidepresive, mai bine ar fi sa amanati conceperea unui copil...Ce fel de antidepresive iei?Dar el, mai ia medicatie acum?
Psih.Loredana Tudorache
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum ne influențează emoțiile memoria?
  •