Tumora benigna suprarenala

27-08-2021
Aira
Nu este medic/terapeut
Aira
Am 62 de ani și de mai bine de 6 ani am o stare de frison cu transpirații profuze pe tot corpul atât ziua cât și noaptea, mă schimb de până la 10-15 ori în 24 de ore, stare de oboseală, vara aceasta nu a fost cald pentru mine, mă îmbrac cu pijama groasă, trening fiindcă îmi este frig și transpir la frig adică la temperaturi sub 24 de grade, am ajuns să am și stări de depresie datorita disperării. Această stare vine, sta și o lună ( anul acesta a venit în iunie 2021 și nu a mai plecat). De atunci adică de acum 6 ani am mers la următoarele specialități ale medicinei : endocrine (spital Moinești 2015, S.R.Oncologic Iași 2021, I.N.E.C.I.PARHON 2021, neurologie Iași (Prof. Doctor..) interne- 2 medici, pneumologie, cardiologie, orl, psihiatrie, psiholog, alergologie, homeopatie, am efectuat nenumărate analize, teste RM cerebral, CT toraco-abdomino-pelvin și multe alte analize fie la spitale fie la particular. După fiecare investigație am fost indrumata să merg la o altă specialitate. Singura problemă ar fi un nodul de 15/12 mm pe glanda suprarenala stângă dar nu acesta mi-ar da aceste stări care pur și simplu nu ma lasă să ies din casă. NU ȘTIU UNDE SĂ MAI MERG mi se spune ca și medicina are limite. Vă rog ajutați-mă. Pot pune la dispoziție documentele medicale pe care le-am efectuat de 6 ani încoace.In ce privește nodulul voi merge din 6 în 6 luni la investigații.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Există o asociere între migrene și fluctuațiile estrogenului?
  • Modificări la nivelul sistemului reproducător la sugarii hrăniți cu formule pe bază de soia
  • Transpir foarte tare!
  • Semne de dezechilibru hormonal
  • Ce este o dereglare hormonală?
  • De ce unii oameni transpiră mai mult decât alții
  • Remedii și sfaturi pentru transpirația abundentă, exagerată
  •