ROmedic Black Friday:  reduceri la serviciile de promovare a cabinetelor, clinicilor și firmelor medicale

Tuse dupa efort la copil 10 ani

29-12-2015
indradela
Nu este medic/terapeut
indradela
Am un baietel de 10 ani care de cand s-a nascut tuseste imediat dupa ce face un efort fizic sustinut : de exemplu cand se joaca intr-o lupta corp la corp cu cineva, cand alearga sau sare intens.Exista posibilitatea sa fie o problema a inimii? Sa mergem la un consult la cardiolog? Mentionez ca dupa ce efortul inceteaza si tusea se retrage incet-incet disparand atunci cand copilul nu mai face efort fizic.
2 comentarii
0
07-11-2017, ora 15:29
Patrickandrei
Nu este medic/terapeut
Patrickandrei
Buna ziua!Ati descoperit cauza? Si eu am un baietel si are aceleazi simptome si ni s-a zis ca din cauza ca e grasut.
0
09-11-2017, ora 09:54
indradela
Nu este medic/terapeut
indradela
Nu am descoperit cauza nici pana acum.Copilul nu are nimic la inima, acum are aproape 12 ani si are aceleasi simptome, e adevarat ca anul acesta a mai luat in greutate dar el are aceste simptome de cand a inceput sa mearga si a fost slabut timp de 10 ani.
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • După o răceală copilul încă tușeste - mai este contagios?
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.