tuse excesiva productiva

02-01-2007
lumypavel
Nu este medic/terapeut
lumypavel
mama mea are 58 ani si de vreo 2 ani tuseste f rau. A fost la media a facut micro si nu i-a gasit ceva la plamani. Tuseste cateodata asa de rau incat ramane fara suflu pret de cateva secunde. Puteti sa-mi spuneti de ce?
3 comentarii
0
20-01-2007, ora 00:00
MP
Identitate neconfirmată
MP
poate avea o insuficienta cardiaca sau o bronsita obstructiva...etc.Micro nu e suficient sa puna diagnosticul...trebuie vazuta de un cardiolog sau pneumolog.-
0
07-11-2011, ora 22:00
catalina_13
Nu este medic/terapeut
catalina_13
Pentru tuse productiva, sirop de patlagina, si o pastila de fluimucil efervescent pe zi. Eu am tusit o saptamana intreaga de am crezut ca-mi dau sufletul. Tratamentul asta i l-am dat si nepoata-mii acum cateva zile si deja e mai bine, s-a decongestionat si nu mai are decat o tuse reziduala.
0
01-03-2012, ora 18:28
andutza_37
Nu este medic/terapeut
andutza_37
da, catalina...
si eu am luat fluimucil pentru un episod asemanator, dar am avut grija sa beau si multe ceaiuri calde in perioada aceea si sa mananc multe supe.nu stiu daca era neaparat indicat, dar preferam sa consum multe lichide la vremea respectiva, fiind si racita si simtindu-ma deshidratata mai tot timpul.
oricum, fluimucilul si-a facut treaba in cateva zile, iar ceaiurile si supele au fost minunate :)
sanatate tuturor!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: