Tuse + raguseala

12-11-2009
djrust
Nu este medic/terapeut
djrust
Buna ziua, de circa 2-3 saptamani ma supara o tuse puternica, seaca. Am fost la doctor si mi s-a spus ca am bronsita cr. tabacica. De asemena, de fiecare data cand mananc mai mult, dupa ce mananc, am vocea ragusita, si trebuie sa tusesc de cateva ori sa curat. de asemnea am o senzatie jena in gat, ceea ce ma face sa imi dreg vocea foarte des.
Ce este de facut?
1 comentarii
0
26-12-2009, ora 21:38
nosense
Nu este medic/terapeut
nosense
Buna eu am avut in vara o tuse goraznica tuseam noapte crede-ma m-am dus la medic de 5 ori meidcamente peste medicamente si prostii peste prostii m-am saturat si am inceput sa ma doctoresc eu natural in primul rand!


CITESTE PRIMA DATA ATENT ALEGI TU DUPAIA SAU LE POTI FACE TOATE
:-bea ceai de musetel caldut cu miere lasa medicamentele aiurea cu gust amar si fara rezultat
- in al doilea caz SIROP DE MUGURI DE BRAD eu de obicei ma ia repede tusea e foarte foarte bun e natural o sati treaca sigur de la el in maxim 10 zile nici nu
vei simti cum te calmeaza
- infuzie cu ceai de musetel
intr-un vas nu prea mare pur si simplu lasi ceaiul d emusetel sa fiarba dupa ce acei aburi iasa punet;i un prosop pe cap nu ca si cand ieis de la baie ca si batranele dar desfacut sa fi acoeprita de aburi si inspiri si expiri
iti va trece sigur incearca ori care:)
multa sanatate
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.