tuse seaca de aprox. 2 ani
buna ziua..as vrea sa mi se raspunda si mie l o intrebare.am o tuse seaca de aproape 2 ani kre nu imi trece.am mers la diversi medici si mi sa spus k am o iritatie in gat?mi-am faqt analize si mi-au iesit bune..doar VSH-ul putin marit?pot avea cancer in gat?va rog raspundetimi
3 comentarii
cred ca ai o problema la tractul digestiv.. si acest fapt mentine iritatia faringiana.
ai nevoie de un regim alimentar si un tratament la Gastrologie!
ai nevoie de un regim alimentar si un tratament la Gastrologie!
multumesc mult pt raspuns.chiar imi faceam griji
Buna ziua domnul dr,
de doua luni si ceva am o tuse seaca cu senzatie de uscaciune si gadilare la gat.Nu mai stiu ce sa iau.Am fost racita, avut o gripa care a inceput cu tusea seaca a trecut gripa si am ramas cu tusea.Dr mi-a dat codeina si omniprozol, ca aveam in cosul pieptului si arsuri dar nu mi-a trecut. am facut endoscopie astazi si nu mi-a gasit nimic.Mi-a mai prescris doxacilina, dar sincer am excese de tuse iritativa seara si in timpul noptii, ziua foarte putin se manifesta, nu mai stiu ce sa iau, ce as putea lua extra sa calmeze si sa pot dormi.
Nici nu prea stiu ce am exact, dr m-a intrebat daca am persoane cu astm in familie, din cate stiu eu nu( dar eu sunt fumatoare), apoi mi-a zis ca poate fi o bacterie ca e anotimpul.
Dumneavoastra ce parerea aveti ce ar putea fi si ce sa mai incerc sa fac.
Va multumesc.
de doua luni si ceva am o tuse seaca cu senzatie de uscaciune si gadilare la gat.Nu mai stiu ce sa iau.Am fost racita, avut o gripa care a inceput cu tusea seaca a trecut gripa si am ramas cu tusea.Dr mi-a dat codeina si omniprozol, ca aveam in cosul pieptului si arsuri dar nu mi-a trecut. am facut endoscopie astazi si nu mi-a gasit nimic.Mi-a mai prescris doxacilina, dar sincer am excese de tuse iritativa seara si in timpul noptii, ziua foarte putin se manifesta, nu mai stiu ce sa iau, ce as putea lua extra sa calmeze si sa pot dormi.
Nici nu prea stiu ce am exact, dr m-a intrebat daca am persoane cu astm in familie, din cate stiu eu nu( dar eu sunt fumatoare), apoi mi-a zis ca poate fi o bacterie ca e anotimpul.
Dumneavoastra ce parerea aveti ce ar putea fi si ce sa mai incerc sa fac.
Va multumesc.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 10Tuse seaca, senzatie de nod in gat si secretii nazale
- 4tuse seaca la copil de 5 ani
- 3Tuse + Expectoratie verde dimineata
- 13raguseala
- 2Tuse seaca si flegma in cantitati uriase
- 5Diagnosticat: Faringita cronica
- 6Faringolaringita subacuta.. trebuie sa iau antibiotic?
- 3tuse seaca de doua luni
- 8Nod in gat, puroi.
- 2Tuse seaca in timpul noptii
- 0tuse seaca la copil de 4 ani
- 2tuse seaca
- 4Laringita cronica infectoalrgica adult de 62 de ani
- 2Arsura in piept scuipat cu sange
- 1tuse seaca si geva in gat
- 1Intarziere antibiotic
- 12Tuse seaca
- 1tuse seaca puternica - de 1 luna jumatate
- 1Tuse seaca
- 9Trittico - tuse seaca extrem de violenta
Mai multe informații despre: tusea seaca
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: