tuse seaca fara expectoratie

24-06-2009
byby32
Nu este medic/terapeut
byby32
Buna ziua sunt mama a 2 copii gemeni de 5 ani dupa mai multe raceli si tratamente Dar si o gramada de analize de spirometrie si teste alergologice sunt diagnosticati cu bronsita asmatiforma Merg la Salina Praid de 2 ori pe an la mare tot de 2 ori pe an facem tratament cu singulair de 1 an de zile iar de 1 5 luni cu spray Flixotide De trei saptamani tusea parca nu se mai opreste am urmat tratament cu Amocsiklav suspensie 8 zile si cu Eurespal sirop cand am zis ca nu mai tuseste si a terminat tratamentul de a doua zi a inceput o tuse foarte urata si seaca iar in somn vomita mucozitatile care i se aduna in gat Acum termina un alt tratament de sirop Robbitusin si spray Bioparox dar nici o ameliorare a acestei tuse chinuitoare Cand este afara si se plimba pe starda nu tuseste doar cand intra in casa dar mai ales cand se pune sa doarma Mentionez ca acum copii sunt la mare cu bunicii unde am sperat ca daca schimba aerul si mai ales de la aerosoli va fii oprita tusea
1 comentarii
0
24-10-2019, ora 16:17
Dr. Ciubotariu Bogdan-Iliuță
Pneumologie, Iași
Dr. Ciubotariu Bogdan-Iliuță
Bună ziua! Încercați să le faceți aerosoli acasă, în asociere cu Koflet sirop și Septilin comprimate. Dacă tusea persistă vorbiți cu medicul pediatru pentru o revizuire a schemei de tratament. O zi liniștită!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.