Umflatura obraz

26-08-2015
wallansky
Nu este medic/terapeut
wallansky
Salutare! Acum o zi mi s-a facut un chiuretaj la masea si mi s-a scos o punga de puroi, a curatat, mi-a omorat nervul dupa care mi-a inchis canalele si m-a cusut.In cursul zilei totul a fost ok, m-am culcat si azi m-am trezit cu obrazul foarte umflat in zona fetei, am mers la stomatolog si m-a vazut cineva, mi-a spus sa masez bine obrazul atat in interior cat si pe exterior.Fac asta de cand m-am intors de la medic in schimb nu observ nicio modificare.Aveti idee cam in cate zile mi s-ar retrage umflatura si care este cauza? Si daca se poate si niste sfaturi, ce as putea face sa se retraga mai repede?
4 comentarii
0
26-08-2015, ora 15:44
Dr. Tabarcea Ion
Stomatologie
Dr. Tabarcea Ion
Buna ziua...desi probabil vi s-a spus, puteti lua antiinflamator si sa tineti rece in zona in care sunteti umflat. Multa sanatate
0
26-08-2015, ora 16:36
Dr. Sandita Dan
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Sandita Dan
Buna ziua,

Dupa cum a spus si domnul doctor Tabarcea, comprese reci in primele ~48 de ore si antiinflamator. Mai mult de atat nu prea aveti ce sa faceti; o sa se remita si totul o sa fie ok!
0
26-08-2015, ora 16:38
Prof. Dr. Giuseppe Scandale
Stomatologie, Bucuresti
Prof. Dr. Giuseppe Scandale
Puteti sa trimteti o radriografia de control pentru a evalua mai bine situatia dumneavoastra?
0
26-08-2015, ora 18:32
wallansky
Nu este medic/terapeut
wallansky
Am fost mai devreme iarasi la doctor, mi-a spart in zona aia si mi-a iesit putin sange, mi-a recomandat un antibiotic si sa masez zona+ mestecat guma ca sa se dreneze sangele.Multumesc mult pentru ajutor.Eram ingrijorat sa nu fie ceva mai grav
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: