un pic nedumerit

23-05-2016
excelsior1
Nu este medic/terapeut
excelsior1
In urma cu trei luni am avut primul atac de panica urmat de depresie severa, efectiv am avut zile cand stateam si aveam pshisoze in continu numai ganduri negre.mi.am dat repede seama ca ceva nu e bine am fost la doctora si mi.a prescris xanax risperidone si zulin. Acum sunt parca mai bine dar stiu ca depresia inca nu a disparut.daca am ganduri negre sa fac rau celor din jur si mie insumi plus cand sunt stresat obosit aud in cap melodii sau mi se intampla sa aud versuri obscene sau mai aud cateodata fraza"tu esti vinovat".Ce poate sa fie inceput de schizo sai tulburare bipolara. la doctor mi.a dat tratamentul dar nu mi.a spus ce poate sa fie voi ce credeti?
5 comentarii
0
23-05-2016, ora 14:34
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Aveti elemente de tulburare obsesiv compulsiva dar diagnosticul il da doar doctorul care va stie cazul.
Legea va da tot dreptul sa intrebati diagnosticul pe care il aveti si pentru care vi se prescrie reteta.
0
23-05-2016, ora 15:33
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Domnule Stefan,

V-am oferit toate raspunsurile pe mesaj privat. Apasati iconita cu omuletul coltul dreapta sus si apoi Mesaje. Daca mai este ceva, imi puteti scrie pe privat.
0
23-05-2016, ora 17:46
excelsior1
Nu este medic/terapeut
excelsior1
Multumesc frumos.
0
24-05-2016, ora 07:10
excelsior1
Nu este medic/terapeut
excelsior1
Este normal ca dupa ce fac tratament cu risperidone sa imi simt muschi incordati la cel mai mic efort??plus ca m.am si ingrasat
0
24-05-2016, ora 07:54
Utilizator_179524
Nu este medic/terapeut
Utilizator_179524
Mie mi se pare ceva normal faptul ca te-ai mai ingrasat de la risperidona pt ca asa a fost si la mine cand luam acel medicament, dar eu am slabit treptat dupa ce nu am mai luat risperidona, acuma iau abilify si e f bun. in ce priveste muschii incordati nu mai tin minte, poate de la alt medicament. poate stie altcineva de pe forumu' asta?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul