Unde pot sa fac un tomograf gratuit?

18-06-2019
Willy Fog
Nu este medic/terapeut
Willy Fog
Vreau sa fac un tomograf gratuit sa vad daca problemele de concentrare si atentie au o cauza si la creier care sa se vada la tomograf si nu stiu incotro sa o apuc.Adica cum obtin un tomograf gratuit?Nu dispun de multe fonduri, de asta as vrea gratuit.Cine ma poate ajuta cu un sfat?Chiar daca ar fi sa il fac peste o luna, tot e bine.
5 comentarii
0
18-06-2019, ora 18:38
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Numai cu trimitere de la medicul de familie. Medicul știe unde să vă trimită, iar acolo faceți programare, pentru că au un anumit număr de investigații gratuite.
0
19-06-2019, ora 02:29
Willy Fog
Nu este medic/terapeut
Willy Fog
Poate sa imi dea acea trimitere daca e din initativa mea si nu a medicului respectiv?Adica eu doream sa fac un tomograf pentru ca m-am gandit ca problemele de atentie si concentrare ar putea avea o cauza neurologica la creier, ma gandeam atat tot, oare daca vreau eu sa il fac, imi va da sau numai daca considera el?
Asa ar fi corect sa imi dea ca si asa sunt asigurat si platim (familia) o gramada de bani la C.A.S
.Insa nu stiu care e realitatea ''din teren''
Multumesc pentru raspuns!
0
19-06-2019, ora 10:05
Psihologie, București
Medicul nu are de unde să știe ce probleme ai tu, dacă nu i le comunici. Spune-i ce probleme ai și ce ai dori Depinde cum îți prezinți problema.
0
24-06-2019, ora 04:58
Costy2008
Nu este medic/terapeut
Costy2008
Nu ai nimic neurologic la cap, deci nu are sens sa faci tomograf, ai la cap dar psihic, du-te la un psihiatru sa-ti dea tratament si ai sa vezi ca va trece, te vei convinge ca nu e cazul de CT.

Daca astepti dupa CT gratuit, astepti luni de zile, de ex la Medinst de la Obregia abia in octombrie au locuri gratuite de exemplu, asta stiu ca am sunat eu acum o saptamana sa intreb.
0
28-06-2019, ora 14:50
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Fa-ti o lista cu policlinicile din orasul tau. Suna-i. Vezi daca mai au fara plata ca stiam ca s-a introdus coplata, si fa-ti programare. Cu 2-3 saptamani inainte de programare te duci la un neurolog sa iei trimitere. Pentru neurolog iei trimitere de la medicul de familie.
Adaugă un comentariu / răspuns

15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomanda un Psihoterapeut sau cauta unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care va prezinta peste 2500 de terapeuti din Romania. Avantajul acestui site este ca pune mare pret pe recomandarile pacientilor. Gasiti prezentari detaliate ale serviciilor psihologice, cititi recomandari, va puteti programa online. In plus, exista o sectiune cu o multime de articole interesante si teste psihologice.
Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.