Urgenta sau nu/ dureri pelvine

05-12-2018
Ariana8
Nu este medic/terapeut
Ariana8
Buna ziua,
Mama mea, in varsta de 52 ani are dureri pelvine( ea sustine dureri de ovare) de ceva timp,
luni are programare la medicul de familie, Pe langa aceste dureri mai acuza si frisoane, dureri in regiunea inferioara a spatelui. E necesar sa mearga la urgente sau poate astepta pana luni?
multumesc!
3 comentarii
0
06-12-2018, ora 00:02
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Eu propun sa o duceti joi la medic. Nu e bine sa astepte.

dr Petre Muresan
0
08-12-2018, ora 14:03
Anonim1414
Nu este medic/terapeut
Anonim1414
Buna ziua. Ma confrunt și eu cu o problema, în ziua următoare după terminarea menstruației a acestei luni (decembrie), am o durere la ovarul drept mai exact, balonări, și senzație de urinare mult mai dese decât am în mod normal, luna aceasta ciclul menstrual mi a întârziat 2 zile conform calendarului (am ciclu regulat la 26 de zile), am avut relații intime (protejate cu prezervativ și fără ejaculare) aceasta s a produs ulterior prin...masturbare.. Întrebarea mea este una evident, clișeică, poate fi cumva vorba despre o sarcina? Menționez ca și lunile trecute (mai exact Sf lunii octombrie) am avut relații intime, protejate (prezervativ +ejaculare afara), menstruația mi a venit la ziua fixa, mai exact pe data de 3 noiembrie, iar la sfârșitul aceleași luni (z 30) mi a venit pt luna decembrie cum ar veni, conform calendarului trebuia sa vina pe data de 28 noiembrie.. Dacă nu poate fi vorba despre o sarcină, poate fi altceva? O răceală la ovare sau...scurgeri anormale nu pare să am, doar acele simptome enumerate mai sus, plus durere de spate, care tinde puțin și spre rinichi...in perioada aceasta am fost și sunt foarte stresată, poate fi și asta o cauză? Îmi imaginez tot felul de lucruri..
0
09-12-2018, ora 13:48
Anonim1414
Nu este medic/terapeut
Anonim1414
Un răspuns?! Va rog frumos, mulțumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: