Urina culoare galben închis și miroase urâțel dar nu îmi dau seama a ce

29-03-2020
Mada54
Nu este medic/terapeut
Mada54
Bună! Încă de la începutul acestui an am început sa am niște probleme urinare, adică dimineața când ma trezesc urina este de o culoare galben închis și miroase urâțel dar nu îmi dau seama a ce. Cu menstruația nu am probleme, este regulata. În 2019 am avut din nefericire candida dar am scăpat de ea cu niște spalaturi vaginale și creme externe. Problema e ca din ianuarie anul acesta m-am ales cu o infecție la rinichi dar având aceleași probleme cu urina precizate mai sus. Am tratat aceasta infecție la rinichi după un tratament cu antibiotic de la un spital Belgia după ce am avut dureri de spate grave, febra și frisoane timp de o săptămână aproape pana prietenul meu care sunt cu el pe tir m-a convins sa sunam la ambulanta. Am luat tratamentul cu antibiotic timp de aproape 2 spatmani timp în care urina mea avea miros a antibiotic, dar acum urina miroase foarte urat și de culoare galben închisă! Urinez de câte ori îmi vine sa o fac, deci nu ma țin sau ceva de genu, întrebarea mea este ce ar putea sa fie atâta timp cât după urinare am și o senzație de disconfort care dispare în momentul în care îmi apare iar senzația de urinare! Va rog ajutați-mă cu un sfat, având în vedere ca este și acest virus nu pot merge sa vad ce anume se întâmplă dar va rog pe dumneavoastră sa ma ajutați cu orice sfat deoarece stau într-un stres continuu! Mulțumesc.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum poți preveni infecțiile urinare?
  • Ce indicii ne oferă culoarea urinei
  •