usturimi vaginale

18-01-2012
i0ana_10
Nu este medic/terapeut
i0ana_10
am si eu o problema.. am scurgeri abundente de culoare alba si destul de branzoasa.. mancarimi si usturimi.. o sa merg la un control cat de curand posibil.. dar imi fac griji.. ar putea fi ceva foarte grav ? intreb in ideea in care este tratabil sau nu.. astept un raspuns. multumesc mult
3 comentarii
0
18-01-2012, ora 08:34
papytzu
Nu este medic/terapeut
papytzu
e tratabil dar dute de urgenta la control si intrerupe orice contact sexual pana aj l control, o sa te puna sa faci niste spalaturi vaginale cu irigatoru si ovule sa iti dea, , dar dute repede la control
0
18-01-2012, ora 14:26
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Este tratabil si este posibil o candidoza. Am avut si eu acum multi ani exact ce ai tu. M-am tratat cu Flucovim 150 o pastila azi si inca una peste 7 zile, si spalaturi cu tantum rosa cateva zile inainte de culcare, plus crema Micoheal Hc insa nu se mai gaseste inf armacii din cate stiu eu.
Cel mai bine e sa mergi la medic insa, sa iti faci analiza secretiei si asa se va afla exact ceea ce ai, insa nu te speria, nu e nimic grav, se tratateaza chiar si cu o pastila doza unica cateodata.
0
18-01-2012, ora 15:21
i0ana_10
Nu este medic/terapeut
i0ana_10
multumesc mult pentru raspunsuri si sfaturi
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
13-01-2023, ora 13:20
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Ginecolog sau Urolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 400 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.