Va rog din suflet un sfat!!! ma doare capul, am stari de iritabilitate, ochi uscati, greata
Buna ziua tuturor, sunt in vacanta, prima zi… nu ma simt deloc bine in ultima perioada si am spus ca imi va face bine o vacanta. Am facut si RMN cerebral si cervical, am fost la neuro, reumato, ORL( am o otita nesupurata, am urmat tratament cu OTIS-T si OTICSUN). Am ajuns si la spital, analize ok, doar o deshidratare pentru care am urmat tratament cu Controloc, Normix, metoclopramid. Simptomele pe care le am sunt: ma doare capul, am stari foarte mari de iritabilitate, nici nu pot sa ma bucur de vacanta, imi vine sa stau doar in apartament de la rauri, ochi uscati, ureche infundata, simt ca am ceva in gat si imi este greata, dureri in mana stanga, genunchi, si in zona gatului pana la umar, stari de voma… nu inteleg ce sa mai fac pentru atatea dureri, am si atacuri de panica si ma panichez cand vad ca imi e rau… va rog un sfat? Nu mai stiu ce sa mai iau si ce sa mai fac… unde sa mai merg
4 comentarii
Buna.
Pentru ochii uscati se dau niste lacrimi artificiale de la oftalmolog.
Faceti control amanuntit de ochi. Probabil de acolo provin si durerile de cap sau de la ventilator, aer conditionat. Depinde si de varsta pe care o aveti. De la o anumita varsta e posibil sa aveti ochii uscati si sa fie nevoie de lacrimi.
Pentru greata mergeti sa va vada un gastroenterolog. Emetiralul ajuta.
Pentru atacuri de panica si iritabilitate, un psihiatru. Exista tratament. Se ia un antidepresiv.
Pentru ochii uscati se dau niste lacrimi artificiale de la oftalmolog.
Faceti control amanuntit de ochi. Probabil de acolo provin si durerile de cap sau de la ventilator, aer conditionat. Depinde si de varsta pe care o aveti. De la o anumita varsta e posibil sa aveti ochii uscati si sa fie nevoie de lacrimi.
Pentru greata mergeti sa va vada un gastroenterolog. Emetiralul ajuta.
Pentru atacuri de panica si iritabilitate, un psihiatru. Exista tratament. Se ia un antidepresiv.
Am incercat foarte multe antidepresive… cipralex, serlift, analfranil si tot asa… imi fac mai rau
Am 21.. ma panichez foarte tare cand imi vine sa vomit. Am mereu urechea infundata, greata, diaree, palpitatii si deshidratare cand ma trezesc
Luati niste Emetiral daca aveti greata.
Trebuie insistat cu tratamentul pentru anxietate pana gasiti ceva potrivit. Unii incearca 10-20 tratamente dar gasesc ceva potrivit, se stabilizeaza si merg pe acel tratament pe termen lung,
Trebuie insistat cu tratamentul pentru anxietate pana gasiti ceva potrivit. Unii incearca 10-20 tratamente dar gasesc ceva potrivit, se stabilizeaza si merg pe acel tratament pe termen lung,
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 1Indigestie
- 11balonari dese, eructatii, dureri in piept in partea stanga
- 10Am nevoie de un sfat...
- 13Am mancat cu pofta si mi s-a facut rau
- 62 zile de diaree, febra, greata
- 5Varsaturi continue, cancer pulmonar
- 7socuri electrice in cap si corp, tinitus pulsatil, tulburari de ritm cardiac
- 5Mancarimi genitale si miros urat care ulterior s-au transmis catre zona anala...
- 1stari de greata dupa nastere
- 5greata permanenta indiferent daca mananca sau nu...
- 1Hepatita B - stare de greata, balonare.
- 5Dureri de cap, greturi, palpitatii de cateva zile
- 3ureche copil
- 4Otita Cronica - Zbor cu avionul
- 13Raceli cu otite de la secretii abundente
- 0Durere de cap/ ureche infundata/ varsaturi
- 3Am făcut otită din nou deși sunt sub tratament
- 3Spre ce fel de medic ma puteti ghida pt aceste simptome?
- 0Dureri de oase in tot corpul. Nu găsesc ce am! Ajutor va rog!
- 2Nepotica mea in varsta de 7 ani face foarte des otita
Mai multe informații despre: Greata iritabilitate otita ochii uscati durere de cap
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: