VA rog din suflet! Vena (capilara) umflata penis ajutor va rog!

29-03-2021
MgM21
Nu este medic/terapeut
MgM21
VA rog cititi nu vreau sa mor!!! am 19 ani ... aseara la dus in timp ce imi spalam penisul in stare "moale" am simtit ceva neobisnuit la preput (ata) cand m.am uitat mai atent parea sa fie o vena capilara pentru ca e subtire insa era foarte inflamata si tare.. deci era tare in fine am terminat dusul si dupa m.am masat putin cu niste alifie apidermin parea ca a disparut dimineata cand ma trezesc reaparuse.. la mine in jurul preputului sunt mai multe vinisoare mici dar alea nu sunt umflate doar asta e de circa 1cm in lungime umflatura adica vean umflata e sa zic ca diametru cam cat diamentru unei scobitori de lemn putin mai mica dar se vede ca nu e normal! de la ce sa fie? contact sexual nu am avut! nu doare decat daca o ating insistent ! Va rog ajutati-ma va rog mult imi e teama sa ma duc la medic mai ales in perioada asta sunt si putin racit va rog orice parere sau sfat mi.ar fii de ajutor... vreo alifie sau pastila pentru vene inflamate sau ceva?
1 comentarii
0
29-03-2021, ora 21:05
tassevasi
Nu este medic/terapeut
tassevasi
Stai linistit tinere, asa trebue sa fie, cine vrei sa duca singele pentru erectie, la dus ( apa calda) singele circula cu viteza mai mare si e noemal sa le vezi mai ingrosate. Cum sa spui asa ceva " nu vreau sa mor " ? Si penisul sa-l speli zilnic numai cu apa calda fara sapun, acesta produce iritatii mai ales glandului.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  •