vagin iritat; probleme in timpul actului sexual

08-12-2009
alina05
Nu este medic/terapeut
alina05
Buna ziua! Am si eu o problema. In ultima saptamana am incercat sa intretin relatii sexuale cu prietenul meu dar nu am putut pentru ca ma durea la intrare si vaginul parca mi-era inchis, nu se dilata deloc. Ieri am realizat ca in interior sunt peretii umflati si probabil de aceea nu putea penetra. Mentionez ca iau anticonceptionale de vreo 2 luni, intrucat imi aparusera niste chistulete p ovare.Daca puteti sa imi dati un sfat as fi recunoascatoare.
6 comentarii
0
08-12-2009, ora 02:31
alina05
Nu este medic/terapeut
alina05
Am uitat sa mentionez ca deasemenea nu am nici un fel de secretie in tot timpul actului(preludiu+ actul in sine), ceea ce nu se intampla inainte.
0
08-12-2009, ora 23:02
cristina_mec
Identitate neconfirmată
cristina_mec
Cred ca cel mai indicat ar fi sa consulti un medic ginecolog, deoarece este nevoie si de un consult pt a vedea exact despre ce este vorba.

Multa sanatate!
0
19-01-2010, ora 18:50
ashatan
Nu este medic/terapeut
ashatan
@alina05- si eu ma aflu in aceeasi stare ca si a ta! Am fost la gineco tot pentru chisturi, am luat ca tratament diane35, in timpul caruia am impresia ca toata parte interioara a gginului este inflamata. Doctorita nu a putut sa-mi spuna de la ce ar putea fi...o supozitie ar fi fost ca dianele mi-au provocat-o, insa nu mi-a dat nici un fel de tratament, ba mai mult mi-a recomandat sa merg mai departe si sa folosesc ca metoda contraceptiva tot diane 35. Daca ai aflat ceva, pls, lamureste-ma si pe mine. Multumesc!
0
30-01-2011, ora 15:23
claudiamm
Nu este medic/terapeut
claudiamm
buna ziua..am fost ieri la spital de urgenta in urma inflamarii vaginului in ciuda faptului ca de 5 zile rmez un tratament impotriva infectiei urinare..mi s-a spus ca am candida dupa secretie..mi s-au prescris ovule tergynan si spalaturi vaginale..aseara cu greutae am putut face irigarea..dar peste cateva minute introducerea ovulului a fost imposibila..a trebuit sa sparg oulul si sa introduc bucatele pe rand desi nu s-a putut adanc..ce sa cred.ieri am avut si o durere acuta inghinala cae ducea pe picior in jos..nu stiu ce sa fac..ma poate ajuta cineva cu un sfat..eu mentionez ca am si o fisura de la un contact unde se unesc labiile mici. spre perineu..si daca ma duc iar la un cnsult iar se va deschide plus ca in momentul de fata o consultatie este imposibila din cauza vaginului umflat..
0
04-02-2011, ora 11:36
andreea_ciopei
Nu este medic/terapeut
andreea_ciopei
buna ziua!problema mea e ca in timpul actului simt usturimi groznice trebuie neaparat sa consult un ginecolog?daca as putea urma si eu tratamentul cu lomexin nu stiu daca se gaseste si in italia?multumesc
0
07-02-2011, ora 16:19
claudiamm
Nu este medic/terapeut
claudiamm
Am fost la spital si mi-am facut o multime de analize si mi-a iesit doar candida, Nu pot sa inteleg cum de la candida pot aparea niste basicute, ma gandeam ca am ceva mai grav de atat dar se pare ca nu e herpes si nici doactorii nu m-au ajutat extrem de mult nici cu medicamentele.Inca mai am vaginul inflamat si astept sa ajung la alt doctor miercuri.Azi am luat initiativa si m-am dus sami fac alte analize de sange pt depistarea chlamidyei si herpesului desiii 6 doctori mi-au spus ca nu este dar nici o alta varianta nu mi-au dat.Daca imi poate raspunde cineva ar fii perfect..desii pare sa existe slabe sanse.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: