chist ovarian si rana pe colul uterin

16-04-2016
alexandra.nemes
Nu este medic/terapeut
alexandra.nemes
Buna ziua, am o intrebare foarte importanta pr mine.
acum o luna am fost la ginecolog iar acesta mi-a spus ca am rana destul de mare pe colul uterin si cate un chist pe ambele ovare unul fiind de 1.6 iar celalalt de 2.59. Am luat tratament pt rana ceva supozitoare, canesten unguent si v prafuri pt irigare inafara de acestea medicul mi-a prescris si anticonceptionale pt chisturi si mi-a spus sa le iau in prima zi de mesntruatie dar pt ca nu am avut bani sa le cumpar atunci am amanat pana luna aceasta peste vreo o saptamana teoretic ar trebui sa imi vina dar nu sunt sigura deoarece in ultima vreme imi intarzie mereu insa imi tot apar fel de fel de simptome cum ar fi balonarea retentia de apa stare de voma tremur, nu am putere si imi e rusine sa merg inapoi la medic sa ii spun ca nu am avut bani de tot tratamentul.
cu toate astea imi e frica si pt sanatatea mea asi vrea sa stiu daca pot sa iau mai repede anticonceptionalele sau ceva...altceva sa amelioreze starile acestea groaznice, nu sunt in stare de nimic si trebuie sa precizez ca un contact sexual normal nu am avut decat incercari esuate de vreo o luna si jumatate deci sarcina este exclusa. Multumesc anticipat.
1 comentarii
0
17-04-2016, ora 14:42
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Nu cred ca simptomele dv sunt de la rana pe col sau de la chisturi.
Mergeti la medicul de familie pentru reevaluare.
Cand faceti rost de bani incercati ovule naturiste propolicium care topesc chisturile.
Anticonceptionalele nu prea topesc chisturile. Eventual le tin in frau sa nu mai creasca, dar cand va lasati de ele, cresc mai rau.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cervicita cronică - rana pe colul uterin
  • Chisturile ovariene - important de știut
  •