dereglare hormonala?
La o ecografie abdominala si alta transvaginala a aparut chist ovarian cam mare, de 9 cm, anexial stang.Nu am alt simptom decat ca sun t balonata.Eu am crezut ca din cauza ca am luat in plus 3 kg.Sunt in post menopauza.O cauza ar putea fi si faptul ca am pilozitate pe barbie, mustata, gat?Mi s-a recomandat RMN pelvin.Va rog spuneti-mi si mie posibilele cauze pentru aparitia acestei formatiuni.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 3operatie in timpul sarcinii
- 4Mersilon pt chist ovarian?
- 49Chist ovarian pe ovarul stang
- 4Infectie, bubite rosii in zona genitala, menstruatie neregulata, chisturi
- 6dereglare menstruatie. de ce imi intarzie asa de mult?
- 5chist ovarian de 7 cm
- 4chist ovarian
- 7Diane 35 si spotting
- 2chist ovarian
- 5operatie chist ovarian
- 27Chist ovarian - Ca 125
- 0buna ziua
- 1CHIST OVARIAN
- 2pot sa raman insarcinata daca am chisturi pe ovare?
- 0chisturile ovariene
- 3Fire resorbabile multifilament
- 2chist ovarian sau sarcina?
- 2Operatie chist ovarian
- 0am cancer sau nu? rezultat histopatologic
- 3Examen histopatologic ajutorrrr
Mai multe informații despre: Chistul ovarian
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: