varicocelul poate sa diminueze activitatea sexuala?

04-08-2007
vaaly2005
Nu este medic/terapeut
vaaly2005
Buna ziua, am un varicocel la singurul testicol care il am in activitate, celalalt a ramas mic din adolescenta dupa o excitare maxima s-a marit mult am facut febra am fost internat dar nu s-a mai dezvoltat, varicocelul poate sa diminueze activitatea sexuala ?
4 comentarii
0
18-08-2007, ora 00:00
Maryuss
Nu este medic/terapeut
Maryuss
Varicocelul este o tumoare formată prin dilatarea varicoasă permanentă a venelor organului spermatic, deci ar putea diminua activitatea sexuala.
0
18-08-2007, ora 00:00
Maryuss
Nu este medic/terapeut
Maryuss
Varicocelul este o tumoare formată prin dilatarea varicoasă permanentă a venelor organului spermatic, deci ar putea diminua activitatea sexuala.
0
02-05-2009, ora 12:52
stefan LUCANU
Nu este medic/terapeut
stefan LUCANU
buna ziua, am si eu un varicocel la testicolul stang si il am de cativa ani, eu lucrez in constructii si as vrea sa stiu si eu cat imi afecteaza sanatatea, ca pe zi ce trece tot creste si imi provoaca dureri, as vrea sa aflu cat costa o operatie?unde as putea sa ma inscriu ca sa imi fac o rezervare la o operatie, cum as putea gasi un medic bun sa imi faca o analiza la varicocel?si as vrea sa stiu dac dupa operatie trebuie sa stau un timp sa nu fac efort? astept un raspuns
0
24-01-2022, ora 12:54
John 55
Nu este medic/terapeut
John 55
Buna ziua, sa operat cineva de varicocel ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: