Vezica neurogena

26-03-2017
Dorani
Nu este medic/terapeut
Dorani
Buna ziua ! De cativa ani...mai exact 3-4 ani ma confruct cu o mare problema. Acum vreo 4 ani faceam destul de des infectii urinare de tot felul (stafilococ, enteroroc, ecoli, etc) nu urinam bn si aveam dureri de burta. Am ajuns la spital timisoara unde mi sa facut niste investigatii..citoscopie, ecograf si examenul de urina. Asa sa descoperit ca asi avea vezica neurogena, mai precis sindrom obstructiv subvezical cu vezica neurogena secundara, scolioza toracala. De atunci fac tratament cu xatral dar degeaba boala mea sa agravat. In acest moment dr mi-a spus ca numai am nici o sansa decat sa ma sondez. O perioada urinez bn si dintr-o data ma apuca dureri groaznice ca si niste arzimi in burta jos in partea stanga si treb sa stau numai cu calmante. Urinez greu sau incomplet..mereu ramane urina in vezica. La citoscopie dr a zis ca nu e formatiune doar ca la intrarea in vezica e f strans, am facut si dilatatie de uretra si degeaba...ma simt bn o sapt-doua dupa care vezica mea se strange iar. Nu sa gasit cauza nicicum...am si o hernie de disc dar nu am mai facut control de mult. Numai pot numai rezist durerile ma omoara. Numai pot merge la servici stau numai cu calmante. Mentionez ca dureri am avut chiar si cu sonda bagata, cand vezica era goala. Ce sa fac? Vreau un dr bun urolog care sa se priceapa la bolile vezicii urinare. Nu am cancer dar dr meu zice ca nu are ce sa imi faca, ca asa o sa ma chinui pana mor. E posibil? Inebunesc in felul acesta. Am 43 ani si stau in Arad. Am fost si la Cluj la dr Luncan dar nu m-as mai duce niciodata. Mi-a luat o gramada de bani si a zis ca nu stie ce am. Va rog ajutati-ma ! Unde sa merg?
3 comentarii
0
20-05-2019, ora 18:17
Ssiana
Nu este medic/terapeut
Ssiana
Buna ziua, am probleme similare cu fiica mea, sunt tot din Arad, a-ti rezolvat problema?as dori sa iau legatura cu d-voastra
0
09-03-2021, ora 11:36
Ama happylife
Nu este medic/terapeut
Ama happylife
Buna ziua ! Am aproximativ aceeași problema.as vrea sa discutam mai multe in privat, dacă se poate. Cautati-ma.
0
22-02-2022, ora 07:15
OanaFarca
Nu este medic/terapeut
OanaFarca
Buna ziua, va rog din suflet spune ti mi si mie cum ati rezolvat, eu sunt pe sonda in spital simi este f rau, multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: