viata sexuala de un an si orgasm niciodata

18-11-2007
curioasa
Nu este medic/terapeut
curioasa
buna...mi'ai incepu viatza sexuala acum un an si nu am avut niciodata orgasm.m'am culcat de multe ori cu prietenul meu.dar nush.e ff aiurea...dupa 20 de minute ma plictisesc si nu mai am chef de diferite chestii.de obicei il termin cu oralu.dar bunnnnnn.nu pot asa la nesfarsit:((
4 comentarii
0
19-11-2007, ora 00:00
bebela***
Nu este medic/terapeut
bebela***
cred ca e o problema de mentalitate.probabil te simti incordata sau complexata de ceva...sau nu te atrage suficient de mult partenerul???
si eu am trrecut prin ceva asemanator si am reusit sa trec peste asta pt ca mi-am datr seama ca problema era la mine.ma concentram prea mult sa fiu ok.ma simteam compexata de mici imperfectiuni ale corpului...etc.mentionez ca am trecut prin asta alaturio de acelasi barbat cu care sunt si acum.si cu care csimt...placerea care am cauttat-o.sfatul meu e sa te lasi dusa de val.sa beti un pahar de vin sa te implici mai mult.si sa nu te gandesti la nimic excitate in gand...si vei fii surprinsa.daca dupa toate astea nu simti nimic spune-inpartenerului tau ca nu simti nimic si incercati pozitii noi.mai mult preludiu,.daca tot nu da rezultate...poate esti frigida...sau e de vina partenewrul...adica nu va potriviti la pat..
bafta
0
16-12-2007, ora 00:00
iuliaworld
Nu este medic/terapeut
iuliaworld
E normal sa te plictisesti peste 20 min sau mai repede si sa nu ai orgasm.si stii de ce?Pentru ca aprox.80% din femei au orgasm clitoridian si nu vaginal!Adica, daca inaintea si in timpul actului sexual n-o sa stimulezi clitorisul, sansele sa ai un orgasm sunt minime.
Deci sfatul meu este urmatorul(si crede-ma ca am citit o tona de carti, reviste legate de acest subiect si am simtit-o pe propria piele):roaga-l pe partenerul tau sa-ti faca sex oral inainte de partida de sex...si ar fi bine asta sa faca parte din preludiul vostru normal, de fiecare data...iar atunci cind treceti la sex atinge-ti clitorisul...o sa vezi ce bine o sa te simti atunci! Cind simti ca-ti trece excitarea in timpul actului roaga-l iar sa-ti faca sex oral...e ca un joc.dar placerea e maxima!!!
A fost si la mine o perioda la inceput cind nu simteam nimic si ma plictiseam pina sa pun in practica partea cu clitorisul!Acum am orgasm de fiecare data! Si inca ceva:cind simti deja ca esti pe punctul de a termina nu te opri din a atinge clitorisul!Atunci simti cel mai superb orgasm!
Iti urez muuult succes!
0
21-02-2008, ora 00:00
cat_woman
Nu este medic/terapeut
cat_woman
poate nu e chiar partenerul potrivit.eu sunt casatorita de 22 de ani, si m-am casatorit virgina, am fost fidela, bla, bla, bla.toata viatza am crezut ca sunt frigida si ca e ceva in neregula cu minenu am prea avut orgasme, de placere nici vorba ;)) acum un an m-am certa cu sotzul din cauza lipsei totale de activitate sexuala si.spererusinea mea si surprinderea voastra i-am dat "accept" unuia care imi facea curte nebuna de aproape un an.WOWWWWWWWWWWWWWW nu numai ca am orgasm, am orgasme multiple;)) imi place sa fac dragoste de mor, nu m-as opri niciodata si dupa 5-6ore de sex nebun, tot as mai face-o. eu cred ca este foarte important persoana cu care o faci. relatzia mea extra continua si acum iar "el" spune ca sunt facut pt a face dragoste si stiu cum sa fac fericit un barbat ;))eu habar nu aveam ca a face dragoste poate fi placut.. hahahah cu sotzul meu nici macar acum nu reusesc sa am orgasm si ma plictisesc dinainte sa inceapa ;)) asa ca draga mea gandeste-te bine daca este exact ceea ce iti trebuie, sau daca este el cel pe care il doresti cu adevarat
0
01-07-2008, ora 00:00
a2008
Nu este medic/terapeut
a2008
si eu sunt deacord cu nico..conteaza f mult partenerul...eu am avut un iubit aproape 6 ani si aveam orgasm din cand in cand, , si mi placea, aveam o relatie deschisa, dar acum am un iubit cu care am orgasm de fiecare data, , nu stiu, , ma simt perfect cu el, il iubesc la nebunie si poate de asta ma simt bine, , , , si mi doresc sa fac dragoste de mai multe ori pe zi, , ,
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: