Vreau sa inteleg si eu mai exact ce am!!!

37 comentarii 1 2
0
28-06-2011, ora 10:54
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Alexandra, DAR
cine ti-a zis sa iei metropropanol?
-daca medcicul..trebuia sa-l intrebi pe el..
- daca tu, de la tine putere..NU mai lua nimic, , asa, dupa"ureche"..

Lasa palpitatiile ti-am mai scris..mai RECITESTE ce ti-am scris...
ESTI BINE..draga mea.

O zi faina.
0
28-06-2011, ora 10:57
Alessandra M
Nu este medic/terapeut
Alessandra M
Metroprolol mi-au dat de la spital..am fost la urgenta si am zis ce am...si mi-a zis ca pot sa iau Metroprolol la nevoie.cand am palpitatii...chiar daca iau medicamente de la psihiatru..insa atunci nu luam decat Anxiar..acum iau si Stimuloton..care este antidepresiv...deaia intrebam.Ms de raspunsuri

Numai bine!
0
28-06-2011, ora 14:45
Dr. Vochescu Carmen
Psihiatrie, Bucuresti
Dr. Vochescu Carmen
Daca vreti neaparat, puteti sa luati, rau nu va face. Dar nu e decat un medicament in plus. Ar trebui ca in urma tratamentului cu Stimuloton si Anxiar sa nu mai aveti palpitatii.
0
28-06-2011, ora 16:12
Alessandra M
Nu este medic/terapeut
Alessandra M
Da...dar pana isi va face efectul Stimulotonul...multumesc pt raspuns...Numai bine!
0
02-07-2011, ora 20:59
Alessandra M
Nu este medic/terapeut
Alessandra M
Vreau si eu sa stiu va rog daca pot lua un Panadol pentru durerea mea de cap.?iau Stimuloton si Anxiar...si am inteles ca unele medicamente au efecte adverse grave.spre ex cele pt dureri de cap...ibuprofen...si acid acetilsalicilic...atat scrie.pot lua?.Panadol.?va rog un rasp
0
03-08-2011, ora 13:40
Redner
Nu este medic/terapeut
Redner
Draga Alexandra :) am 35 de ani, trec prin ceea ce treci tu inca de la varsta de 12 ani :) atunci a fost primul atac de panica si declansarea unei tahicardii sinusale ! a fost un accident, un efort fizic prelungit...ceva a determinat prima criza :) apoi au urmat altele si altele si usor usor s-a instalat teama permanenta de a nu avea din nou o criza, odata cu trecerea anilor dupa mii de analize si zeci de tratamente inca nu am primit un raspuns concret si nici crizele nu au disparut. Din pacate am facut si ceea ce faci tu acum, am cautat singur raspunsuri si tratamente, am testat fel si fel de medicamente...intr-un final am gasit ceva optim care ma ajuta sa supravietuiesc si sa am o viata relativ normala insa nu va dura mult :) Numai un medic te poate ajuta, bazeaza'te pe simturile tale si cauta un medic care sa'ti inspire incredere, pastreaza legatura cu el, e foarte important sa'i descrii cu exactitate cum debuteaza crizele, ce simti, cat dureaza, fiecare detaliu, fiecare in parte, incet incet iti va da de cap ! Renunta la orice medicament care nu iti este prescris de medic !!! Rabdare :) muuulta muuulta rabdare, renunta la activitati care iti dauneaza, incearca sa vezi cat mai multe comedii, sa citesti, sa asculti muzica, hraneste'te numai cu lucruri pozitive si baga zilnic doze cat mai mari de optimism ! Ceea ce faci tu acum este sa fugi de crize, nu te poti ascunde de ele. Au fost zile cand adormeam pe banca in fata la urgente doar pt ca vroiam sa ma simt in siguranta, zile cand fugeam din casa de teama de a nu avea o criza si sa nu fie nimeni langa mine, perioade in care nu mai puteam sa stau singur in casa sau sa fac ceva, ma blocam pur si simplu impietrit de groaza !Toate vor trece candva :)pana atunci mult curaj si optimism, dupa fiecare criza vei fi mai puternica si mai pregatita pentru alta si alta si alta.vei ajunge sa ignori si sa te obijnuiesti :) vei ajunge sa le sfidezi si sa faci misto de fiecare criza :)) iete iar am palpitatii...dada sa fie sanatoase n'am timp acu' sa'mi fie rau :))) ai inainte o viata lunga si frumoasa, nu te lasa doborata de nimicurile astea ! Curaj, rabdare, un medic bun si optimism :)
0
20-01-2012, ora 23:34
Wip
Identitate neconfirmată
Wip
Alexandra in Constanta iti recomand sa te duci la Dr.Carol Friedmann, este un titan al psihiatriei in Romania.
Adaugă un comentariu / răspuns
37 comentarii 1 2

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul