zgomot asemanator cu scartiitul parchetului

34 comentarii 1 2
0
15-03-2010, ora 10:58
mihaela-maria
Nu este medic/terapeut
mihaela-maria
Buna ziua, dl doctor.Imi cer scuze ca va deranjez dar am mare rugaminte la dum.Mama mea in varsta de 66 ani are de cati va ani probleme cu picioarele :intai i-au iesit monturile la mbele picioare dar cu timpul i s-au deformat picioarele (arcuit) si o dor foarte tare genunchii la mers.Ca tratament a incercat orce crema, a facut si injectabil(boicil) dar acum ea diclofenac.Ce ar trebui sa faca ?Dati-mi un raspuns va rog frumos -* .Va multumesc.!Mihaela




(*modificat de administrator)
0
15-03-2010, ora 15:48
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua!
Imi puteti scrie direct pe mail, aveti toate datele mele de contact cand faceti "click" pe numele sau pe fotografia mea.
Va stau la dispozitie.
Cu deosebita stima,
Dr. Marius Uscatu
Chirurg Glezna si Picior
0
15-03-2010, ora 15:52
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua!
Revin: eu o voi putea ajuta strict pentru problema "monturilor", in schimb pentru problema genunchiului va trebui sa consulte un ortoped generalist (eu ma ocup strict doar de Chirurgia Gleznei si a Piciorului).
Cu deosebita stima,
Dr. Marius Uscatu
Chirurg Glezna si Picior
0
06-11-2020, ora 16:49
Nicoleta Manole
Nu este medic/terapeut
Nicoleta Manole
Buna ziua, de cateva luni ma confrunt cu o problema, imi trosnesc incheieturile foarte tare, iar gleznele mi-se blochiaza cand merg, iar de curand nici nu pot alerga pur si simplu se blochiaza si cad. Am 46 de ani, 50kg 163cm, si de un an sunt la menopauza, am facut text Dexa si a iesit osteropolita parca se numeste, mi-a recomandat vitD3 una pe zi. De o sapt fac un tratament cu antibiotic ptr helicobacter, oare acest tratament da dureri si blocaje in articulatii? Va rog sa ma indrumati unde sa merg ptr eventuale investigatii?
Adaugă un comentariu / răspuns
34 comentarii 1 2

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Genunchi care „trosnesc” - un posibil semn de osteoartrită
  • Compusul din alge marine ce ar putea trata artrita
  • De ce mă dor articulaţiile (mă lasă una şi mă ia alta)
  • De ce trosnesc articulațiile? (cauzele posibile ale zgomotelor articulare)
  • Cum îți menții articulațiile sănătoase
  • Oasele/articulatiile trosnesc/pocnesc - cauze posibile
  • Zgomotele articulare ar trebui să ne îngrijoreze?
  •