Zgomot urechea dreapta
Buna seara, am o problema cu urechea dreapta, aud un zgomot incet incet, de parca s-ar misca ceva in ureche, si nu aud acest zgomot des, am fost acum 2 zile la un prieten acasa, si acolo era frig iar noi ca la sfarsit de saptamana am dat un voleu cu bere care era rece.M-am dus acasa si ziua urmatoare mai seara mi-am facut baie, m-am pus in pat si brusc cand sa ma culc am inceput sa aud un zgomot incet la urechea dreapta, imi curge si nasul ma si doare putin capul.
2 comentarii
Buna seara. Este probabil sa aveti otita medie (seroasa) dreapta, in contextul infectiei respiratorii de cai superioare. Examenul ORL poate preciza diagnosticul. Multa sanatate!
Dar este ciudat, de exemplu imi face doar de 2 ori pe zi, astazi cand m-am trezit parca trosnea ceva in ea si dupa nu mai se mai auzea nimic, o fi din cauza ca sunt bolnav ?
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 4dureri si pocnituri la urechi
- 6Zgomot in ureche
- 4durere gat si vajait in ureche
- 11pocnituri in ureche
- 3zgomot in urechea dreapta
- 7Zgomot suspect in ureche
- 9De o saptamana imi poscneste ceva in ureche
- 7Zgomote ciudate in urechi
- 1Zgomot ureche urechi
- 1Zumzet in urechi, surzenie
- 5Pocnitura in ureche
- 2Tratament pentru zgomot in urechi
- 2Fâsâit urechi
- 1"motorul" din urechea mea
- 4Bubuituri ureche
- 0Remediu zgomot in urechi - acufenele/tinnitus
- 2Probleme urechea dreapta
- 5Nevralgie cervicală și Tinitus sever
Mai multe informații despre: zgomotul in ureche
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: