am fost diagnoticata cu faringoamigdalita si candida bucala

63 comentarii 1 2 3
0
21-03-2015, ora 22:45
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
nu am cum sa.mi fac o parere fiindca ai incurcat rau simptomele
1. SPUI. problema persista, noaptea nu pot respira, ma trezesc aproape sufocata, cu dureri in piept.
ca sa intelegi.. daca nasul e infundat omul poate respira cu gura deschsa si NU se sufoca.
ce zici TU... NU tine de ORL.. ai probleme de respiratiie a nivelul traheo-bronsic..sau pulmonar
2. problemele de auz se depisteaza simplu.. prin AUDIOGRAMA si TIMPNOGRAMA
care arata imediat la ce nivel este problema, daca este o hipoacuze de transmisie..se poate trata
daca este hipoacuzie neurosenzoriala se pune aparat auditiv
poti sa.mi trimiti audiogarams si timpanograma pe adresa mea personala pe hotmail
dai clic pe fvaleriu si gasesti adresa
3. cred ca cauza multor problemel care le ai este in regimul alimentar gresit si intoleranta la anumite alimente..cum ar fi lactatele sau glutenul din fainase. CU ce exagerezi in alimentatie????
cate KG ai ?
0
10-05-2015, ora 09:27
danleopa
Nu este medic/terapeut
danleopa
Buna ziua
diagnosticul meu este-rinita cronica hipertrofica -reducerea neomogena a tranparentei sinusului frontal drept, voalarea omogena a sinusului frontal stang, opacizare neomogena sinus maxilar stang, deviatie de sept si tiuiutul urechilor.
In urma unei raceli am ramas cu o uscacine si usturime in gat si nas, iar dimineata ma trezesc cu materie in gat, senzatie de sufocare, inghitind continuu sperand sa mi treaca nodul din gat.Cand respir ma irita in nas si gat, iar gura e uscata si iritata.
Sunt sensibil la schimbarile de temperatura, la vant, toate acestea imi dau dureri in frunte, tample, urechile pacane, nasul se infunda si ochii ma inteapa. Mi s a prescris o reteta cu klabax, rhinoil, sinupret si sa inspir apa salina pe nas.Totusi, parerea dvs asupra medicatiei conteaza mult ptr mine, sau daca puteti sa faceti si alte recomandari am sa tin cont de ele. Va multumesc
0
11-05-2015, ora 11:22
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1. nasul trebuei rezolvat chirurgical
sau deviatia de sept..sau rinita hipertrofiac.. trebuie operate si asta decide medicul ORL.. care opereaza..el vede cel mai bine care este problema
2 faringele sufera de la faptul ca se respira pe gura
dar si de la produse acre, acide, citrice, reflux gastro-esofagian
3 tiuitul este 2 tria poveste si tine de starea circulatiei cerebrale, de coloana cervicala, de starea ficatului si alimentele grase
4 un medic ORL..dupa investigatii o sa va trimita si la alte investigatii suplimentare pentru a stabili cauza corecta si un tratament corect
Adaugă un comentariu / răspuns
63 comentarii 1 2 3

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența dintre angina (amigdalita) virală și cea bacteriană - când trebuie să iei antibiotic
  • Candidoza pe limbă - cum o recunoști și tratezi
  •