Marimea penisului

69 comentarii 1 2 3
1
11-06-2011, ora 12:14
lexandres
Nu este medic/terapeut
lexandres
buna ziua...am si eu o "problema".am avut acum 3 nopti..parte de primul act sexual..nu am folosit prezervativ nimic.si mi s-a rupt "atza".si cred ca s-a rupt prea mult...incat sub capul penisului a mai iesitla iveala o parte a penisului.nu stiu daca este normal asta...m-am uitat la imagini cu penisuri normale.si nu sunt ca la mine..ce sa fac.e vreo problema grava...?.si dupa astea 3 zile...am si o durere...cand penisul e incordat la maxim...o durere sub capul penisului.cred k din cauza ca strange prea tare preputzu.ce este de facut.?..va rag sa ma sfatuti...multumesc...!!!
1
15-04-2012, ora 20:24
catalin93
Nu este medic/terapeut
catalin93
acum cateva zile am avut primu contact sexual si nu cred ca mi sa rupt ata deoarece mi sa dus pielea doar de pe capul penisului si sa oprit acolo sub cap.nu merge mai jos, acolo in dreptul atei mai jos mi sa umflat pielita cred ca si cand se scoala nu mai e asa de mare deoarece cred ca nu ai da voie ata.dati-mi un sfat
1
08-02-2014, ora 19:07
adryan_ff
Nu este medic/terapeut
adryan_ff
eu am 14 ani si am penisul intr-o parte(stanga)
cam cat timp dureaza asta??
1
27-02-2015, ora 20:35
casi94
Nu este medic/terapeut
casi94
Salut.Am 13 ani...de o saptamana ma cam dor testiculele...adica nu ma dor tare incat sa nu mai pot rezista, practic ma sageata dar nu tare, si asta tine in jur de 2-5 min...deobicei seara se intampla asta...si mi-e cam jena sa ma duc la un medic...va rog frumos...un medic poate sa-mi spuna ce efecte sunt, sau daca este ceva grav...
1
28-02-2015, ora 03:16
doctorandus
Nu este medic/terapeut
doctorandus
http://en.wikipedia.org/wiki/Blue_balls
1
19-01-2016, ora 05:11
Gigihentz
Nu este medic/terapeut
Gigihentz
Buna ziua,
Am si eu o problema. De ceva timp cand incep cu partenera un act sexual daca nu introduc penisul rapid, dupa ce se ridica, in vagin mi se blegeste si nu se mai ridica... daca il introduc rapid nu mai am problema asta. Este destul de deranjant pt ca trebuie sa o fac precum as fi la curve. Rapid ca altfel se distruge tot... exista vreo explicatie? Pot urma vreun tratament?? Exista vreun cabinet unde sa merg si sa expun problema mai in detaliu si sa primesc un ajutor??
Precizez ca am 32 de ani. A incercat cineva pro v pills?? Ajuta la ceva??
Multumesc
1
13-11-2020, ora 15:26
White86
Nu este medic/terapeut
White86
Salutare tuturor care mai sunt aici în 2020, vin și eu cu o problema care nu imi da pace de ani buni legat de penis de mărimea lui am.o varsta de 30 de ani stiu ca e foarte greu sa.mqi pot rezolva ceva pentru al mari speranta moare ultima :) ce îmi recomandați pentru al mari are 12 de tot în stare de erecției ma simt foarte prost :| poate aveți vreo varianta pompe suplimente etc..mulțumesc.
0
26-04-2022, ora 17:13
Dr. sexolog Adrian Sadovnic
Urologie, Chişinău, Republica Moldova
Dr. sexolog Adrian Sadovnic
Referitor la curbura penisului..desigur exista Boala Peironi, care este dobindita si se manifesta prin curbura penisului la erectie si dureri care impiedica un act sexual normal. In sa mai exista curburi fiziologice, congenitale (de la nastere ) sau donidite in urma dezvoltarii, care la fel pot fi o problema. Daca nu va supara si nu va deranjeaza in timpul actuluii sexual - atunci e ok ; daca va impiedica sa aveti un cat sexual armonios, va recomand :

1. sa consultati un androlog, urolog, sexolog clinician
2. sa faceti o ECOGRAFIE penis cu DOPLER
3. sa verificati fonul hormonal si biochimia singelui

MULTA SANATATE SI SUCCESE VA DORIM !!!
0
26-04-2022, ora 17:18
Dr. sexolog Adrian Sadovnic
Urologie, Chişinău, Republica Moldova
Dr. sexolog Adrian Sadovnic
REFERITOR la FRENUL PENIAN :
1. daca se rupe de fiecare data cind aveti erectie, nu este ok
2. adresati-va la medicul urolog
3. DEOBICEI SE PRACTICA FENULOTOMIA si LIGATURA ARTEREI PENIENE CARE SINGEREAZA ACOLO..
4. DACA PROCEDURA DE FENULOTOMIE NU AJUTA, SE MAI PRACTICA CIRCUMCIZIA CU FENULOTOMIA, CEEA CE ELIBEREAZA PENISUL SI EXCLUDE DURERILE, SINGERARILE SI CURBURA ACESTUIA LA ERECTIE !

Multa sanatate va dorim si succese !
Cu respect DR. ADRIAN SADOVNIC
Adaugă un comentariu / răspuns
69 comentarii 1 2 3

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  •