miros neplacut, poate fi de la ciroza?

02-12-2016
Mirela7
Nu este medic/terapeut
Mirela7
buna tuturor.Tatal meu a fost diagnosticat vara aceasta cu hepatita B, spre ciroza, adevarul este ca cativa ani a consumat bauturi alcoolice la greu.Acum s-a oprit cand a aflat ca e spre ciroza si ca e la un pas de inevitabil.Asadar, vreau sa spun ca a slabit foarte mult, aproximativ 15 kg, nu stiu exact in cat timp dar nu arata chiar bine.Medicii l-au sfatuit sa tina regim, sa nu fumeze, consume alcool.bunn, problema este ca ii place sa manince de toate si ia Pancreatin cand simte ca il doare pancreasul, pe linga asta ia si fiole Totema p/u hemoglobina, dar faza este ca vine un miros ft neplacut de la el, in fiecare dimineata aerisesc, dar fiindca este iarna nu-mi permit sa stau non stop cu geamurile deschise.E un miros, nu pot sa-l descriu...si vine anume de la el, asa lanced parca, ft neplacut.Este in vizita si nu vad ora sa fac curat sa schimb husa la canapea, la spalat totul sa dau.eu sunt ft sensibila la mirosuri neplacute si imi vine greu sa ma aflu intr-o incapere cu el.Ar putea fi din cauza cirozei? sau poate din cauza medicamentelor?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Studiu: terapia antivirală care elimină complet virusul hepatic B
  • Hepatita B, combătută de o nouă imunoterapie „extrem de eficientă”
  •