Reacții adverse duo și plus

15-11-2023
Anamc22
Nu este medic/terapeut
Anamc22
Bună ziua,

Nu știu dacă cineva s-a mai confruntat cu reacții adverse, însă din prima zi în care am luat inofem duo, am simțit că am o ceață în cap, nu mă mai puteam concentra, eram foarte dezorientată, nu știam ce se întâmplă cu mine, reacție adversă care a trecut după câteva ore, însă seara am luat inofem plus, în fiecare seara aveam vise extrem de lucide, insomnii, stări de anxietate și iratabilitate fără motiv, lucru care nu s-a mai întâmplat niciodată în cazul meu, plus transpirații și tahicardie. Am luat legătura cu medicul ginecolog, iar acesta mi a transmis că nu există reacții adverse, iar pe prospect nu se specifică absolut nimic, mi a comunicat sa mai continui 10 zile, deoarece o să mă simt minunat. Timp de două săptămâni am continuat tratamentul, iar simptomele sunt aceleași, am două zile de când am renunțat la tratament, iar simptomele încă persistă, am insomnii, nu mă pot concentra la locul de muncă, am toate simptomele unei dereglări hormonale. Țin să menționez faptul că eu urmez acest tratament deoarece am amenoree, însă toate analizele hormonale, inclusiv amh-ul sunt în valori normale, dar ovarele sunt mici, cu câțiva folicului, eu fiind la rândul meu scundă. Nu susțin faptul că acest tratament nu este bun, însă pentru mine nu a funcționat. Dacă a mai avut cineva aceste reacții adverse, as aprecia un răspuns.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ce este o dereglare hormonală?
  •