sa fie oare din cauza capsulei de slabit?

88 comentarii 1 23 Înainte ›
0
25-03-2009, ora 07:20
adrianavmg
Nu este medic/terapeut
adrianavmg
Buna, sunt adriana am24 de ani 1, 65 si am avut greutatatea de 84 kg acum am ajuns la 75.
Am inceput sa iau capsula de slabit in luna decembrie 2008 am luat 2 saptamani singurele simptome care le-am remarcat au fost cele de gura uscata si insomnie lucru ce nu m'a deranjat, in cele 2 saptamani am slabit 5 kg. Pentru ca au aurmat sarbatorile si am fost toti acasa pariti frati surori unchi ca de sarbatori am facut o pauza pana pe 5 ianuarie. Am continuat sa iau pastile pana la sfarsitul lunii februarie pe 2009 perioada in care am mai slabit 4 kg. Am sesizat o infectie intravaginala acuta drept urmare am renuntat iarasi la casula de slabit urmand tratamentul cu antibiotic pentru problema care ma deranja destul de mult. Am observat in decursul acesteor pauze ca nu am mai luat deloc in greutatate lucru ce ma multumeste destul de mult insa am avut grija tot timpul sa mananc cat de cat sanatos am exclus sucurile, prajeli, si dulciurile. Problema mea mea este insa menstruatia. cand am inceput sa iau capsula de slabit in decembrie menstruatia mea a fost mai devreme cu 4 zile decat in mod normal, dar nu mi s-a parut ceva suspecta evident ca data s-a moditicat.Luna martie trebuia sa am mentruatie pe 12 ale lunii suntem in 25 si nu am avut menstruatie am facut 2 teste de sarcina la diferenta de 4 zile au iesit negative amandoua. Am cam intrat in panica dupa ce am vazut discutiile de pe acest forum. De la tratamentu pentru infectie nu poate fi vorba de intarziere... imi este aproape clar ca s-a produs o dereglare hormonala, alt fel de medicamente nu am luat pt ca nu obijnuiesc, oare sa fie de la Capsula de Slabit..?? Ma bine spus de la, , Lipsa capsulei de slabit, , ??? Ieri am cumparat 5 pastile. sper ca in 5 zile sa am menstruatie daca nu. va trebui sa merg la medic oricat as vrea eu sa fug de el.:(
0
29-03-2009, ora 11:23
andrea21andy
Nu este medic/terapeut
andrea21andy
salut fetelor..sunt andrea, am inceput aceste pastile minune in urma cu 10 zile, vreau sa va zic ca am avut toate efectele negative care sunt descrise pe forum..dar ce am observat in ultimele zile..este ca am pupilele foarte dilatate, mam documentat si am constatat ca este provocat din cauza pastilelor...sincer de cand iau pastilele parca nici nu mai vad bine, oare se regaseste cineva prin ce am descris?azi nu am mai luat pastila...mam gandit sa fac o pauza de 10 zile dupa care sa le reiau credeti ca fac bine?ce ma sfatuiti?trebuie sa dau jos 25 de kg...aa am dat jos vreo 4 kg pana acum dar mananc hipocaloric beau vreo 2 l de apa si fac mult sport...vreau parerea voastra..va multumesc
0
08-04-2009, ora 19:35
anonim222
Nu este medic/terapeut
anonim222
buna seara!am 16 ani si 85 de kg...am incercat mai multe diete dar nu am resuisit.Azi am luat prima capsula.As vrea sa stiu daca ma puteti lamuri in privinta dietei.Trebuie sa tin un regim sau pot sa mananc normal???Va multumesc anticipat si succes la slabit!
0
08-04-2009, ora 20:32
janyne
Nu este medic/terapeut
janyne
pentru anonim222.de preferat e sa tii si un regim alimentar cu salate...luand capsula de slabit vei scadea in greutate si fara regim. sa ai in permanenta lichide la tine si nu uita sa mananci.
bafta la slabit.
-*


(*modificat de administrator)
0
08-04-2009, ora 20:40
anonim222
Nu este medic/terapeut
anonim222
janyne, multumesc mult pentru sfat!bafta la slabit, tuturor!
0
27-04-2009, ora 05:29
monatelli4u
Nu este medic/terapeut
monatelli4u
Buna fetelor si eu am luat CAPSULA DE SLABIT !!!am rasfoit f bine diferitele opinii si vreau sa va spun ca eu am avut oarecum parte de acele efecte secundare! In I zi, prima pastila - palpitatii mari(aproape ca imi exploda sangele din vene) dar din cauza ca n-am ascultat si am baut cafea(o ceasca doar), a II zi , a doua pastila -dureri de cap dar din cauza ca nu bausem deloc cafea, zic eu; a III zi, a treia pastila perfect sanatoasa:))) (am inceput sa beau cafea decofeinizata) si uite asa pana in ziua de azi care sunt la 26 pastila, nu neg faptulca senzatie de uscaciune a gatului am avut in permanenta si beau circa 3-4l apa /zi! Am 1, 63 si 85, 6 kg cand am inceput cura, acum am 75, 5 kg (FARA SPORT, FARA REGIM, NICI MACAR PE JOS NU MERG)!!!incredibil pt mine, in prima sapt cand am inceput sa le iau slabeam cam 1kg /zi apoi procesul a fost usor mai lent! Am renuntat la tot ce era mai important pt mine : cola, ceafa de porc, j&b, redbll si nu in ultimul rand painea, in rest mananc sanatos, fara prajeli, fara grasimi! Am fost de Pasti in vacanta la un hotel in regim all inclusive LUPTA cea mai grea pt mine s-a dat acolo, recunosc ca pofte aveam dar intotdeauna imi repetam singura, ca poftesc mai mult la corp de invidiat si uite asa am reusit 4 zile sa mananc cu ispitele alaturi, si ca sa ma faceti chiar nebuna am avut si cantarul cu mine, nu am mai slabit in aceste zile decat 300 gr dar nici nu am pus mai mult!! Am extrema de mare incredere in aceste pastile ca voi slabi pana 53kg asa cum mi-am propus de la inceput, (tinand de altfel sa precizez ca am un organism destul de sanatos) eu imi voi asuma riscul de a tine aceasta cura pana la sfarsitul acelor 6 luni, timpul maxim la care poate fi expus orgasnismul acestor pastile.cat de naturale sunt NU STIU sa va spun, cert este ca sunt extrem de eficiente, recomand tuturor care nu au nici un fel de probleme cu inima, rinichi sau tensiune!!! INSA FETELOR CARE ATI SLABIT SI LE-ATI OPRIT AM 2 MARI NELAMURI: NU AVETI VERGETURI??CUM SCAPAM DE ELE LA FEL DE REPEDE? DACA PASTREZI ACEALASI RITM DE VIATA SI REGIM, KILOGRAMELE PIERDUTE SE VOR INTOARCE?????
0
27-04-2009, ora 09:18
janyne
Nu este medic/terapeut
janyne
salutare tuturor
pentru monatelli4u.eu nu am avut de slabit decat 8kg si sa nu mai pun altele. nu am facut vergeturi, dar stiu ca exista in farmacie o crema.o folosesc femeile gravide sa nu le apara vergeturi.
eu am luat acum 1 ani mai exact in martie - aprilie 2008 capsula (pret80lei/cutia)1luna zilnic si 1luna o capsula la cateva zile, de la 59kg-51kg mentionez ca inainte de a incepe cura am lasat si tigarile si in 1luna am pus 3kg si urcam :-((.
in vacanta de vara am pus 2kg + 1kg pana atunci. am ajuns la 54 kg fara sa tin nici un regim. acum mam hotarat sa dau jos cele 3kg puse.
bafta la slabit
0
27-04-2009, ora 09:48
nyko23
Nu este medic/terapeut
nyko23
ptr monatelii s restu
attat eu cat si iubitul meu am tinut cura cu pastile d la inceputul lui martie, eu d la 65kg am 58kg, iar el de la 96kg are 86kg, in acest timp eu am avut unele efecte secundare d insomnie si gat uscat, si alte probleme de sanatate dar care le am in proces de depistare a cauzei asa k nu m pronunt pana nu voi afla exact ce a produs respectivele probleme, in rest nicio problema, iubi meu in skimb nu a avut aceste efecte, ci di contra el era mai obosit si apatic, kiar avea somnulenta constanta, in prima luna d administrare, d p la jumatea luni aprilie am inceput s luam cate o pastila la 2-3zile si ne a fost ok, si azi iau kt d rar pot, in zilele knd am mai mare nevoie atunci knd vad k am depasit o posibila masura a cantitatii de mankre.d ex in zilele pastelui am luat 1la3zile si am avut parte doar d DZR d calorii.cu privire la vergeturi e o kestie naspa d care uitasem, am avut knd mam ingrasat prima oara, acu vreo5 ani in liceu, dar nuj sigur dc e asa faza e k ale mele apareau p coapse si erau d culoare rosie, si nuj dc asas vergeturile, iar atunci am skpat prin bronzat k era vara si folosind o simpla crema d corp dar zi d zi d 4/5 ori masam locurile respective, iar acum s distinge ff slab.doar ff aproape cu okii atintiti in locul respectiv...acum nu a aparut nik ink...s vdm c v fi...v am pupat si mai vb...orice ar fi, spor la slabit fetelor, k mai e un pik si vn vara, s n etalam corpurile visate!!!
0
12-05-2009, ora 08:30
gaby_29
Nu este medic/terapeut
gaby_29
eu sun noua, dar am tot citit ce spuneti despre pastila... eu am nascut acum un an jumate si nu reuseam sa mai dau jos si am luato si eu ( capsula de slabit) pt mine are efect, eu intr-o luna am slabit5-6 kg, si nu am tinut un regim strict, este adevarat ca nu am mai mancat ca inainte dar sunt tare fericita si voi tine in continuare. cat despre efecte secundare... cu duiumul eu am frisoane imi este foarte frig, mi se invinetesc degetele de la maini imi e sete tot timpul am ameteli groaznice si multe altele... dar pentru mine merita. unele persoane acuza o astfel de gandire dar sa se puna ei in locul meu si sa fie ei jigniti in fiecare zi de sot ca esti grasa, ca esti cat o balena sa iti spuna ca pur si simplu ii este scarbasa stea langa tine de relatii intime nici nu mai e vorba. si inclusiv parinti tai sa te mistocareasca, ca esti grasa si nu mai ai de gand sa slabesti?! de socrii nu mai spun sau de cumnate( unele). sa vedem cata stima de sine sau respect mai ramane la sfarsitul zilei. daca nu aveam fata imi luam de mult zilele, dar ii datorez fetei o copilarie decenta cu ambii parinti! eu stiu ca 'baba la frumusete sufera' deci cred ca si efectele secundare ale acestei pastile nu sunt de ne suportat. nu stie nimeni in familie ca le iau nici sotul si nici nu voi spune. dar eu sunt tare incantata de ele, vreau ca luna asta sa le iau dar sa tin si un regim mai strict. multa bafta fetelor la slabit, stiu ca e greu dar merita, pentru noi ca sa nu mai rada toti de noi. sa invatam sa ne iubim noi insine si sa ne respectam. nu mai intrati in panica cand va este rau, va agravati situatia stati linistite, totul in viata e trecator durerile, ametelile, frisoanele. pacat ca nu si memoria sa stergem anumite amintiri
0
20-05-2009, ora 15:51
Dark_elf323
Nu este medic/terapeut
Dark_elf323
Mama si-a cumparat. Ieri a fost prima zi. Nu i-am spus de efectele secundare decat asa in mare pentru a nu o avea autosugestie.

BARBATII POT FOLOSI PILULA ????

Am citit vreo 2 ore pe forumurile romanesti si intr-un singur loc am gasit ca un barbat de 35 de ani a slabit 15Kg in 2 luni.

De la cineva am auzit ca provoaca IPOTENTA. Stie cineva ceva? Voi feleor aveti in jur barbati ca au luat pilula?
Mama mea are singura senzatie de sete si are energie destula incat sa faca cele necesare.
0
21-05-2009, ora 14:06
josephinee
Nu este medic/terapeut
josephinee
ciao!
ce ceva timp, am auzit de la un prieten de aceasta CAPSULA DE SLABIT cu ajutorul careia el a slabit 12 kg intr-o luna...dupa ce am terminat discutia, nu-mi doream nimic mai mult decat sa ajung acasa si sa accesez internetul pentru a ma documenta despre aceasta capsula (zis si facut) .am citit tot ce tinea de capsula si nu stiam ce sa fac sa le iau, sa nu le iau...pana la urma m-am decis sa le iau si ce credeti sunt deja in a 2 zi si spre fericirea mea nu au avut nici un efect advers, ba din potriva m am simtit foarte bine (digestia mi s-a reglat, si am dormit foarte bine )singurul lucru e ca am o senzatie de sete, dar nu ma deranjeaza...
am citit ca aveti palpitatii va asigur ca nu este de la cafea, pt ca eu beau 2- 3 cafele /zi si nu am avut nimic si nici nu am luat calciu sau vitamine, prefer sa consum fructe si legume pt ca sunt mai sanatoase.
bafta fetelor!
0
21-05-2009, ora 14:18
josephinee
Nu este medic/terapeut
josephinee
pentru ovidiu 1984...cum am scris mai sus un prieten a luat timp de 1 luna capsula de slabit si a slabit 12 kg, dupa a facut o pauza de 40 de zile si vazand ca nu s a ingrasat la loc s a hotarat sa mai ia inca o luna...
0
27-05-2009, ora 16:09
soranna
Nu este medic/terapeut
soranna
eu sunt la a doua zi de capsula de slabit si vreau sa va spun ca ma apuca ametala doar cand citesc ce simptome ati avut voi.aseara am dormit bustean, am mancat mancare gatita, si am baut foarte multa apa...astept sa slabesc vreo 5 kilograme
0
05-06-2009, ora 11:12
anca_andrei
Nu este medic/terapeut
anca_andrei
Buna. Eu am luat capsula de slabit timp de o saptamana si nu am slabit un gram. Ati mai trecut prin asa ceva? trebuie cumva sa o iau perioada mai indelungata? am 1, 62 si 65 kg si am nascut acumm 1 an. de atunci ma tot chinui sa slabesc. Va rog sa ma sfatuiti ce as putea face.
0
16-06-2009, ora 23:21
SoriAngel
Nu este medic/terapeut
SoriAngel
In sfarsit m-am decis sa va scriu si eu...Am inceput si eu o "dieta" cu capsulele astea miraculoase in urma unor sfaturi ca sa le zic asa si pentru ca am observat super rezultate la persoanele care mi'au recomandat'o...recizez ca unul dintre pers era baiat..jandarm..Nu mi-au zis nimic contra lor..doar de bine...asa m-am decis sa le iau si eu.Am inceput sa le iau acum 6zile(am cumparat o folie doar ca sa vad cum reactioneaza organismul) si vreau sa zic ca in fiecare zi am slabit cate un kg..deci acuma am cu 6kg mai putin.Am inceput pe data de 10.06.09..Sunt incantata de ele pentru ca era si timpul sa gasesc ceva care sa ma ajute sa slabesc..Am 1, 67 si aveam 80kg..si-mi parea rau ca nu puteam purta si eu fuste scurte sau rochii mulate..ma intelegi voi ce vreau sa zic.Partea buna este ca am slabit de la ele si ca am energie si abia ast sa mai iau 1-2folii...as vrea sa slabesc makr 20kg pt ca mia am putin si devin obeza...asa ca...am sa incerc orice..dar ma alimentez cu cap.Unele dintre efectele secundare pe care le-am simtit au fost cateva dintre ce ati mentionat voi mai sus : tulburari de vedere(dar astea le aveam si inainte, mai ales knd ma ridicam brusc, insa acuma erau putin mai dese), palpitatii ale inimii(dar fff rar si fff scurte), noduri in gat fffff rar si nu simt ca ma sufoc, dorm bine pana acum, dureri de cap nu am avut.Tin sa mentionez k am inceput sa iau pastilele odata cu un +de Calciu si Magneziu.Am citit mai sus k nu te mai poti concentra..mie nu mi s-a intamplat..si zic asta tocmai pentru ca sunt in sesiune si nu am avur probleme cu invatatu(iau si memoplus...dar luam oricum).Aaaa...apropo...nu am ameteli in timpul zilei mai deloc...foarte rar...mentionez ca sunt si soferita..nu de meserie dar ma folosesc f mult de masina.De mancat mananc doar 1-2ori/zi(asta pentru ca nu imi e foame)..si beau multa apa(nu transpir mai mult ca de obicei)..am noroc k nu beau deloc cafea si nici nu ma innebunesc dupa ciocolata, cola sau energizante.
Voi m-ati cam speriat sper sa nu se intample ceva la subconstient..sper sa-mi fie bine si pe mai departe.Tineti-mi pumnii...ca anul asta am o groaza de evenimente si as vrea sa arat bine..va pup pe toate si mai vorbim
0
17-06-2009, ora 08:32
am3liaa
Nu este medic/terapeut
am3liaa
Buna fetelor, sunt din Craiova
am 27 ani, 170 si 98 kg, as vrea sa incerc si eu aceasta capsula de slabit
in momentul de fata am o alimentatie echilibrata si merg la aerobic, am slabit 6kg in 2 luni, dar cu greu, as vrea sa incerc si eu aceasta capsula minune
spuneti-mi de unde o pot achizitiona la un pret mai mic
multumesc
bafta la slabit
0
17-06-2009, ora 08:56
SoriAngel
Nu este medic/terapeut
SoriAngel
Buna am3liaa!Eu am gasit cel mai ieftin capsula de slabit la un magazin naturist.Era 90lei cutia.
BAFTA LA SLABIT!!!
0
17-06-2009, ora 15:20
monatelli4u
Nu este medic/terapeut
monatelli4u
buna feteleor, va scriu din nou dupa o perioada destul de lunga de timp :))ultima data v-am scris cand luam de aproximativ o luna capsula de slabit, azi am 2 luni si 17 zile de cand o iau si rezultatele sunt magnifice in continuare si stare mea de sanatate este perfecta ca si pana acu !Am dat jos 17 kg le-am luat 2 luni 1capsula /zi acu sunt in a treia luna si iau una la doua zile deoarece vreau sa le opresc si sa fac o pauza nu pt ca ma simt rau, sau am avut vreo o problema ci doar faptul ca organismul s-a obisnuit cu ele si a inceput sa stagneze usor usor, nu mai slabesc la fel demult ca la inceput asta e f clar!stiu ca am zis ca nu ma voi opri sa le iau, doar dupa 6 luni dar azi am ajuns sa-mi schimb parerea !eu tinut destul de drastic la tot pt am vrut sa slabec si f mult de altfel, am mancat numai cereale, peste, fructe, legume, apa cat cuprinde, pufuleti sticsuri si chestii uscate, cafea fara cofeina, nici un fel de suc, salate, etc.Ma simt f bine am incredere totala in mine si mai f putin sa ajung pana unde mi-am propus doar 9kg pecare cred ca le pot da jos in continuare si fara pastile cu efort de sala si atentie maxima in alimentatie in continuare, de celulita si vergeturi am scapat cu produsele de la ARDES(linia Oana Turcu) mai exact crema antivergeturi si anticelulita de la ei, acum vreau sa ma apuc si de fitnes si sa iau si crema de tonifiere de la ei in urmatoarele 2 luni sper sa va pot scrie ca viata mea s-a schimbat si ca nu mai am nici un fel de probleme:)) va pup si mult succes in continuare nu uitati aveti nevoie de multa ambitie si nimik nu trebuie sa faca exceptie cand tii o cura!
0
18-06-2009, ora 23:15
am3liaa
Nu este medic/terapeut
am3liaa
multumesc pentru raspunsuri
0
22-06-2009, ora 23:50
ColdTooth
Nu este medic/terapeut
ColdTooth
am 24 de ani, sunt barbat, acum 1 luna jumatate aveam 97 de kg cand am inceput sa folosesc capsula de slabit de la Arpfarm! Acum am 85 kg, ma mentin dau jos in continuare! Nu sunt dependent pentru ca au fost 3, 4 zile neconsecutive cand pur si simplu am uitat! Uneori chiar mananc seara si chiar si la miezul noptii, efectul este acolo, nu am nici o problema! In primele 2 saptamni am mancat normal nu mi-am pierdut deloc pofta de mancare, am avut efectele secundare precizate in celelalte post-uri de mai sus cam pentru 2-3 zile la inceput, acum pur si simplu nici nu mai tin cont de ea! Sunt doar curios ce se va intampla in luna a 4-a cand trebuie luata pauza de o luna! Ca idee, sunt tanar, eram obez, acum sunt doar supraponderal, trebuie sa ajung la 80 ca sa fie greutate normala, nu folositi pastila daca aveti probleme cardiace de oricare ar fi ele, nu disperati zicand ca va veti asuma un mic risc, NU faceti prostii! In rest pur si simplu luati pastila si destindeti-va, nu cititi threaduri sau posturi dramatice si pline de negativism si avertismente, e ca si cum te-ai uita la stirile de la ora 5 la tv, si vezi numa morti si fiind slab de ingeri te ingrozesti ce vezi si ai o stare negativista... Pur si simplu relaxati-va si slabiti incetul cu incetul! Deci este extraordinar cand pierzi 10 kg si observi ca te misti de 3-4 ori mai repede in orice activitate de rutina pe care acum 2 luni pur si implu te doborau fizic!
0
23-06-2009, ora 21:58
ely1981
Nu este medic/terapeut
ely1981
buna, am 28 de ani si 1, 72m, iar acum 12 zile, cand am inceput tratamentul aveam 95 kg, 99cm in talie si 125 cm in zona bazinului. De cand ma stiu, in urma unei operatii de apendicita, suferita la 4 ani, am avut probleme cu greutatea. Facand sport, in anul 2005 am reusit sa slabesc de la 80 la 68 kg in 9 luni, si m-am mentinut asa pana in iulie 2007 cand in urma unui accident de masina, am fost imobilizata la pat 5 saptamani, am invatat din nou sa merg si de 2 ani fac tot felul de tratamente neurologice. In numai 3 luni aveam deja 85 kg. Nu am voie sa iau in greutate deoarece am probleme neurologice cu coloana, bazinul si piciorul drept. Orice dieta am incercat nu a dat nici un rezultat. M-am inscris la sala, dar dupa 5 luni am reusit doar sa mai iau in greutate si mi-am agravat problemele la coloana. De 12 zile iau CAPSULA DE SLABIT. In afara de senzatia de sete, transpiratie abundenta si lipsa senzatiei de foame (care innainte era acuta) ma simt foarte bine. Nu m-am cantarit inca, dar in talie am acum 86 cm, si 111 cm in zona bazinului. Mie mi-au fost recomandate de o verisoara. Nu eram adepta pastilelor de slabit, dar sincer, cum nimic nu a functionat si trebuie sa slabesc. medicii mi-au recomandat sa nu mai mananc ca sa slabesc, foarte sec, de parca pazeam frigiderul. Acum nu mananc dulce, nu mananc paine deloc, masa de dimineata si cea de seara le-am inlocuit cu cereale, beau foarte mult ceai (musetel, menta, papadie, mesteacan, antiaadipos) intre mese si ma simt foarte bine.
0
25-06-2009, ora 14:20
Dark_elf323
Nu este medic/terapeut
Dark_elf323
ColdTooth crezi ca daca ajungi la greutatea ideala iti va placea ce vezi in oglinda poate descoperi ca acum e altceva ce nu-ti convine. Si eu sunt baiat an 24 de ani si sunt la a 27 pastila de SuperSlim. La 30 o sa postez un bilant de care o sa fiu mandru. SFAT: la multe farmacii este cantarul acela digital ce-ti calculeaza tensiunea greutatea pulsul masa de grasime din corp inaltimea si iti da parametrii normali. Eu am facut testul la a 24 pastila. Trebuia sa-l fac inainte sa incep apoi saptamanal. Cu asta vezi daca iti scade masa de grasime.
0
25-06-2009, ora 16:22
am3liaa
Nu este medic/terapeut
am3liaa
ptr Dark_elf323 cam cata costa cantarul asta si daca ai tu spune-mi ce marca este mersi scuze ca sunt off topic bafta in continuare la slabit
0
25-06-2009, ora 19:13
simonik_25
Nu este medic/terapeut
simonik_25
buna am 25 de ani 1 66 si 70 de kg am aflat de capsula de slabit exact acum 2 saptamani eu nu traiesc in romania dar am o sora care mi-a racomandat aceasta capsula .Acum 3 ani am avut UN BAIETEL ALPTAND AM LUAT 20 DE KG si in tot acest timp adica 3 ani ma-m chinuit facand diferite diete mancand timp si de 2 saptamani numai fructe si apa am luat tot tipul de pastile am fost la fff multi dietologi dar nici un rezultat slabeam 2 kg maxim si luam din nou alte 4 asa ca in momentul in care sora mea mi-a vb despre aceasta pastila am decis sa o incerc nestiint aproape nimik despre reactiile care le provoaca acum sunt la a doua pastila la prima am avut putine ameteli suportabile si o usoara amorteala la degetul mic si cel inelar de lka mana stanga si bineinteles insomni pot spune isa ca ma simt mai activa acum decat inainte chiara daca nu reusesc sa dorm bineinteles urmez sfaturile scrise pe instructiunile capsulelor adica le soministrez impreuna cu multicentrum aduica vitamine de la a la z calciu fier magneziu etc azi la a doua pastila nu am avut nimik ma asteptam cine stie ce dar din potriva nu am avut ameteli nu am avut nimik in afara de sudoratie excesiva transpiratie dar deja ma simt mai bine mai usoara fara pofta de mancare dar energica in concluzie daca capsula de slabit e luata cu intelepciune e fff buna cel putin pana acum pt mine a iunceput sa dea rezultate pozitive asa ca tanand cont de instructiuniile capsulei o sa aveti rez pozitive. Eu sunt pro capsula de slabit astept sa termin cele 2 luni sa vad adevaratele rezultate.V a urez noroc si multa multa intelepciune si sanatate ca-i mai buna decat toate : kisses
0
26-06-2009, ora 14:24
Dark_elf323
Nu este medic/terapeut
Dark_elf323
am3liaa cantarul e in farmacie. Testul costa 2 lei adica 4 monede de 50 de bani. Nu stiu ce marca e si nici nu cred ca poti sa cumperi pentru acasa. Cel putin in judetul Sibiu e in multe farmacii. Da si eu iau 1capsula pe zi de Ca Mg D3 ca mi s-au ingalbenit dintii si ma durea genunchiul drept. Acum nu ma mai doare.
0
26-06-2009, ora 21:03
am3liaa
Nu este medic/terapeut
am3liaa
Mersi Dark_elf23 acum am inteles este un cantar pe care sa te cantaresti acolo:
0
27-06-2009, ora 20:29
ColdTooth
Nu este medic/terapeut
ColdTooth
Dark_elf23 sunt foarte multumit de ceea ce vad in oglinda: nu e nicio problema in acest sens slabesc normal echilibrat si arat bine si pe o parte si pe alta: cat despre alte detalii tensiune puls sau sa zicem sangele urina am facut si testele astea acum 1 luna nu din cauza pastilelor ci pentru ca am avut nevoie undeva si au iesit foarte bune dar eu nu folosesc superslim ci capsula de la arpfarm Totul e foarte ok pana acum:D de 2 luni
0
13-07-2009, ora 13:27
milano
Nu este medic/terapeut
milano
Am 4 zile decand le iau, si astazi cand am deschis o capsula era goala.surprinderea mea!Am scos-o din folia de plastic si am gasit o capsula goala si toata rupta.nici urma de ceva praf inauntru.Sunt curioasa sa vad daca slabesc ceva dupa 2 trei saptamani.Este adevarat ca a-ti slabit atat sau sunt doar mituri?
0
13-07-2009, ora 13:50
janyne
Nu este medic/terapeut
janyne
pentru milano...e adevarat ca vei slabi, numai sa le tolereze organismul tau. bafta
0
14-07-2009, ora 00:17
maryyy
Nu este medic/terapeut
maryyy
Buna seara! Sora mea ia de 2 luni jum capsula de slabit...in ultimele 2 sapt i-a crescut f tare tensiunea, a avut dureri mari de cap si ameteli...astazi a ajuns la urgenta cu tensiunea 19...medicii au reusit sa i-o regleze la 15 iar maine ii vor face diverse ecografii si analize...Din cate am citit eu pe acest forum este posibil ca toate aceste "simptome" sa se traga de la capsula de slabit...Astept sfatul unui medic :) In orice caz va recomand sa nu mai luati aceste pastile...sanatatea este mai importanta decat aspectul fizic desi suna a stereotip. Mult succes!
Adaugă un comentariu / răspuns
88 comentarii 1 23 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Medicamentele pe bază de plante nu sunt o soluție împotriva obezității
  •