uneori cand ejaculez am dureri anale

03-06-2011
Norbi07
Nu este medic/terapeut
Norbi07
Buna ziua ! am o mica problema la ejaculare. cateodata cand ejaculez, am niste dureri anale asa care tin 5-10 minute. se intampla destul de rar insa atunci cand se intampla e deranjant. alte simptome nu am doar asta.. imi puteti da niste detalii ?
5 comentarii
0
03-06-2011, ora 13:35
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Poate ar tb sa-ti faci un control la prostata, sau chiar proctologice, nu e prea normal. Problemele de prostata pot iradia uneori, dar la distanta nu te va putea lamuri cineva corect.
Deci mergi la urolog si vezi ce iti recomanda, ecografie, alte analize, etc
Sanatate!
0
03-06-2011, ora 15:06
Norbi07
Nu este medic/terapeut
Norbi07
deci tzin sa precizez ca se intampla foarte rar si nici nu tine mult...la urologie am fost la 2 doctori deoarece mi sa parut ca am ceva la un testicul insa sa dovedit a nu fi nimic. atunci mia facut ecografie si de prostata mia zis doar ca are dimensiuni normale.cu urinatul nu am probleme merg normal. Am uitat sa precizez in postul anterior ca am 19 ani.. si am o viata sexuala destul de agitata... sex+cateodata masturbare se ajunge la o medie de app o data pe saptamana sa ejaculez ! poate sa fie si din aceasta cauza ??
0
03-06-2011, ora 15:11
Norbi07
Nu este medic/terapeut
Norbi07
am scris gresit in postul anteriot odata pe saptamana..vroiam sa zic odata pe zi.
0
03-06-2011, ora 15:31
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Fiecare are normalitatea sa in materie de frecventa a raporturilor sexuale sau masturbarii, ideea e ca o durere, o jena care reapare trebuie sa aiba o cauza. Ori numai medicul poate stii care e cauza si asta numai in urma unor investigatii. Fa investigatii ale rectului, poate acolo e vreo problema. In momentul in care se congestioneaza tot locul, sa apara si jena aceea. Deci ramane sa mai mergi la un proctolog, scapi de stres.
0
03-06-2011, ora 19:17
Rica Venturiano
Nu este medic/terapeut
Rica Venturiano
UIte o provocare de bun simt. Oare cum te-ai simti daca te-ai menaja 2-3 saptamani?
Fiindca prostata e foarte stresata de ejacularea repetata si chiar daca la dimensiuni e bine mersi, ar putea fi iritata (o formulare proprie)

Pe langa economisirea resurselor te poti juca cu niste zinc, Vitamina E (inclusiv gama tocoferol + susan macinat), seleniu organic.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.