tuse seaca de aprox. 2 ani
buna ziua..as vrea sa mi se raspunda si mie l o intrebare.am o tuse seaca de aproape 2 ani kre nu imi trece.am mers la diversi medici si mi sa spus k am o iritatie in gat?mi-am faqt analize si mi-au iesit bune..doar VSH-ul putin marit?pot avea cancer in gat?va rog raspundetimi
3 comentarii
cred ca ai o problema la tractul digestiv.. si acest fapt mentine iritatia faringiana.
ai nevoie de un regim alimentar si un tratament la Gastrologie!
ai nevoie de un regim alimentar si un tratament la Gastrologie!
multumesc mult pt raspuns.chiar imi faceam griji
Buna ziua domnul dr,
de doua luni si ceva am o tuse seaca cu senzatie de uscaciune si gadilare la gat.Nu mai stiu ce sa iau.Am fost racita, avut o gripa care a inceput cu tusea seaca a trecut gripa si am ramas cu tusea.Dr mi-a dat codeina si omniprozol, ca aveam in cosul pieptului si arsuri dar nu mi-a trecut. am facut endoscopie astazi si nu mi-a gasit nimic.Mi-a mai prescris doxacilina, dar sincer am excese de tuse iritativa seara si in timpul noptii, ziua foarte putin se manifesta, nu mai stiu ce sa iau, ce as putea lua extra sa calmeze si sa pot dormi.
Nici nu prea stiu ce am exact, dr m-a intrebat daca am persoane cu astm in familie, din cate stiu eu nu( dar eu sunt fumatoare), apoi mi-a zis ca poate fi o bacterie ca e anotimpul.
Dumneavoastra ce parerea aveti ce ar putea fi si ce sa mai incerc sa fac.
Va multumesc.
de doua luni si ceva am o tuse seaca cu senzatie de uscaciune si gadilare la gat.Nu mai stiu ce sa iau.Am fost racita, avut o gripa care a inceput cu tusea seaca a trecut gripa si am ramas cu tusea.Dr mi-a dat codeina si omniprozol, ca aveam in cosul pieptului si arsuri dar nu mi-a trecut. am facut endoscopie astazi si nu mi-a gasit nimic.Mi-a mai prescris doxacilina, dar sincer am excese de tuse iritativa seara si in timpul noptii, ziua foarte putin se manifesta, nu mai stiu ce sa iau, ce as putea lua extra sa calmeze si sa pot dormi.
Nici nu prea stiu ce am exact, dr m-a intrebat daca am persoane cu astm in familie, din cate stiu eu nu( dar eu sunt fumatoare), apoi mi-a zis ca poate fi o bacterie ca e anotimpul.
Dumneavoastra ce parerea aveti ce ar putea fi si ce sa mai incerc sa fac.
Va multumesc.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 4durere insuportabila in gat si o tuse seaca si foarte persistenta...
- 9polipi nazali, rosu in gat, secretie nazala galbena si de o luna tuse seaca
- 7tuse seaca iritativa
- 8Nu mai stiu ce sa fac! tuse si altele
- 124tuse seaca persistenta
- 22tuse seaca de 2 luni
- 1tuse seaca, nod in gat, ragaiala
- 2Arsura in piept scuipat cu sange
- 1nas infundat si tuse seaca permanenta
- 1Tuse si piele iritata
- 3Alegie la Fromilid cu eliberare prelungita?
- 0tuse și iritație la nivelul gâtului
- 1Tuse Uscata Și Durere Plămâni
- 4Tuse seaca fetiță de 4 ani
- 1Probleme de sanatate: de o luna jumate am o tuse seaca
- 4Reactie interstitiala perihilar bilateral
- 1Ceva alb in gat
- 0Sindrom obstructiv distal
Mai multe informații despre: tusea seaca
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: