tensiune oscilanta

17-05-2008
prd
Nu este medic/terapeut
prd
barbat, 41 de ani, in tratament pentru hipertensiune de 3 ani. In urma cu trei ani un accjdent vascular cerebral ischemic, recuperat.Problema mea este ca, am tensiunea 13-14/8-9 cind o controlez eu singur acasa, iar cind intru intru-un cabinet la un medic mi-o gaseste 18/10. Cineva imi spune ceva despre un sindrom psihic. Poate sa-mi dea cineva relatii suplimentare ?
2 comentarii
0
17-05-2008, ora 00:00
FLOARE DE COLT
Nu este medic/terapeut
FLOARE DE COLT
Nu sunteti un caz singular; este vorba despre asa-numitul "sindrom al halatului alb" care se manifesta printr-o teama exagerata si involuntara a pacientilor in preajma medicului! Este o chestiune de autocontrol!
0
17-05-2008, ora 00:00
prd
Nu este medic/terapeut
prd
stiti vreun remediu?
Adaugă un comentariu / răspuns